Ana sayfa Öne Çıkanlar YouTube TikTok’a Rakip Uygulamayla Geliyor!

YouTube TikTok’a Rakip Uygulamayla Geliyor!

485
YouTube TikTok’a Rakip Oluyor!
YouTube TikTok’a Rakip Oluyor! -MOBİL DELİSİ

YouTube TikTok’a Rakip Uygulamayla Geliyor! Ülkemizde de oldukça popüler olan platform TikTok yeni bir rakip ile karşı karşıya kalabilir. Dünya genelinde elde ettiği popülerlik ve kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artması ile fenomen isimlerinde TikTok kullanma sayısı artıyor. Bu durum karşısında diğer şirketler kendilerine de bu pazarda yer edinmeye başladı.

Video paylaşım platformu YouTube yeni projesi YouTube Shorts ile TikTok’a rakip olmaya hazırlanıyor. TikTok’ta kullanıcıların istedikleri ses ve müzikleri seçerek videolarda eğlenceli çalışmalar ortaya çıkarması bu platformun popülerleşmesinde oldukça etkili oldu. YouTube yeni projesinde buna benzer bir strateji ile giriş yapmaya hazırlanıyor.

The Information’ın yaptığı iddialara göre YouTube’un TikTok benzeri yeni projesi YouTube Shorts’ta kullanıcılar kısa videolar yükleyebilecek ve bu videolara YouTube Müzik’te yer alan parçalar kullanılabilecek. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan rapora göre son iki yılda yüzde 125 gelişim gösteren TikTok karşısında YouTube nasıl bir strateji izleyeceği merak ediliyor. Zira uygulamanın popülerliği ve hali hazırda milyonlarca takipçisi bulunuyor. YouTube’un bu pazarda kendine yer bulup bulamayacağı konusu soru işaretleri ile dolu gibi gözüküyor.

YouTube TikTok’a Rakip Uygulamayla Geliyor! Dünya genelinde büyük bir popülerliğe sahip olan TikTok toplamda son bir yıl içerisinde App Store ve Google Play’de 842 milyon kez indirildi. YouTube’un popüler özellikleri bünyesine katma konusunda deneyimli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Daşha önce Snapchat ile hayatımıza giren ve Instagram ile popülerleşen hikaye özelliği uzun süredir YouTube’da da yer alıyor. Güçlü bir rakip ile karşı karşıya olan YouTube bakalım yeni projesi YouTube Shorts ile neler yapacak ve nasıl tepkiler alacak hep birlikte göreceğiz.

Önümüzdeki günlerde YouTube tarafından da konu ile ilgili olarak resmi bir açıklama ve uygulamanın tanıtımının yapılması bekleniyor.