Ana sayfa Öne Çıkanlar Spotify’dan Yeni Özellik Açıklaması Geldi!

Spotify’dan Yeni Özellik Açıklaması Geldi!

454
Spotify’dan Yeni Özellik Geldi!
Spotify’dan Yeni Özellik Geldi!

Spotify’dan Yeni Özellik Açıklaması Geldi! Müzik dinleme platformları arasında en çok kullanılan uygulama olan Spotify yeni bir özellik ile geldi. Geçtiğimiz günlerde yeni arayüz ile güncelleme alan uygulama yeniliklere devam ediyor.

Spotify tarafından yapılan açıklamada tek elle kullanımı kolaylaştırma hedeflenerek tasarlanan yeni özellik için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Yeni özelliğin adı ise Spotify Follow Feed olarak adlandırıldı.

Yapılan sızıntılar sonrasında Spotify Follow Feed’in sinyalleri verilmişti. Uygulamanın kodları içerisinde yer alan bu özelliğin kullanıcıların sevdiği sanatçılardan yeni müzikler keşfetmelerini sağlayacak. Böylece daha fazla yeni şarkıya kullanıcıların erişimi olacak. Özelliğin ayrıca takip edilen sanatçılara alternatif yeni isimleri de listeleme yeteneği bulunuyor.

Spotify tarafından yapılan sunucu güncellemesi sonucunda dünya çapında belirli bölgelerde ve belirli kullanıcılara bu özelliğin sunulduğu açıklandı. Güncelleme uygulamanın Spotify v8.5.51.941 sürümünde yer aldığı iddia ediliyor. Spotify tarafından yapılan açıklamada ise uygulamanın henüz test aşamasında olduğu sınırlı kişilere erişimin verildiği ve ilerleyen dönemde çok daha fazla kişiye erişimin verileceği aktarıdı.

Spotify’dan Yeni Özellik Açıklaması Geldi! Uygulama üzerinde özelliğin ekran görüntüleri de sızdırıldı. Bu görüntülere göre güncelleme ile birlikte uygulamada sağ üstte Ayarlar çarkının hemen yanında yeni bir şimşek ikonu eklenecek. Bu ikona tıklandığı zaman ise takip edilen sanatçıların son şarkıları ve yeni sanatçı önerilerinin yer alacağı belirtiliyor. Tek elle kullanıma önem veren Spotify aynı zamanda çok daha fazla sanatçının keşfedilmesini de hedefliyor. Kullanıcıların takip ettikleri sanatçılardan yola çıkarak yeni sanatçı ve müzik önerileri ile etkileşim daha da artmış olacak.

Henüz güncellemenin resmi olarak yayınlanacağı tarih hakkında Spotify tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak önümüzdeki günlerde gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde özelliğin ekleneceği güncelleme tarihinin açıklanması bekleniyor.