Ana sayfa Uygulama Başarılı Fransız Yayıncı Casual Oyunlar Yayınlamaya Başladı

Başarılı Fransız Yayıncı Casual Oyunlar Yayınlamaya Başladı

906
mobil-delisi-basarili-fransiz-yayinci-casual-oyunlar-yayinlamaya-basladi

Mobil oyun sektörünün önde gelen yayıncılarından Homa Games, masa ve bulmaca oyunları gibi casual oyunlar yayınlayarak sektörde genişlemeyi hedeflediğini duyurdu. Fransa merkezli başarılı yayıncı, yayınladığı hyper-casual oyunların yanı sıra casual oyunlarda da hünerlerini sergileyerek mobil oyun operasyonunu büyütmeyi planlıyor.

Homa Games’in merkezi Fransa’nın Paris kentinde olup, Toulouse, Üsküp ve Lviv‘de de ofisleri bulunmaktadır. Fransız yayıncı, 2020 ve 2021 yıllarında önemli ölçüde bir büyüme gördü ve kadrosunu 15’ten fazla milleti temsil eden 20 kişiden 90 kişiye çıkardı.

basarili-fransiz-yayinci-casual-oyunlar-yayinlamaya-basladi-1
Homa Games

Homa Games başarısını casual tarafına taşıyor

Homa Games, duyurduğu yeni stratejide gelişmek için sahip olduğu güçlü şirket içi yayıncılık teknolojisini kullanıyor ve hyper-casual alanındaki kanıtlanmış başarısını casual tarafında da göstermek için kolları sıvıyor. Bunun yanı sıra, oyunlarını optimize etmek için oyun geliştiricileri ile yakın bir ilişki içerisinde çalışıyor ve yalnızca yayın yöneticilerinden değil, aynı zamanda “Market Intelligence”, “Creative” ve “User Acquisition & Monetization” ekiplerinden de tam destek alıyor.

Tahmin edildiği üzere, masa ve bulmaca oyunları belirli kitleleri hedefleyerek kendi para kazanma sistemlerini sektöre entegre ediyorlar. Bununla birlikte, hyper-casual’ın temel unsurlarını casual oyunlarda uygulama fikrinin başarısı, Hyperlite Studios’tan Minesweeper ve Maysalward’dan Dominoes Pro gibi oyunlar ile kanıtlanmış oldu.

İş Geliştirme Müdürü şirket hedeflerini açıkladı

Homa Games Stratejik İş Geliştirme Müdürü Janette D’Alessio şirketin hedefleri doğrultusunda şu açıklamalarda bulundu:

“Minesweeper, yeni bir para kazanma stratejisi sunarak ve reklam testlerini yürütmek için Homa’nın yeni “N test teknolojisini” kullanarak, birinci gün tutma oranını artırmayı ve LTV’yi %18’e çıkarmayı başardı. Bu, yalnızca geliştiricilere daha fazla değer katmamıza değil, aynı zamanda casual oyunlar söz konusu olduğunda araçlarımızın potansiyelini değerlendirmemize olanak sağladı.”

Homa Games’in yaptığı yeni hamle hakkında şirketin CRO’su Olivier Le Bas ise şunları ekledi:

“Bir şirket olarak geliştiricilere yalnızca hyper-casual alanında değil, tüm oyun sektöründe sunacak çok şeyimiz var. Bu nedenle şimdi kapsamımızı genişletiyoruz ve masa ve bulmaca oyunlarında ekstra yol kat etmek isteyen en iyi geliştiricileri arıyoruz. Bizimle aynı hırs ve zihniyete sahip stüdyolar arıyoruz.”

Voodoo’dan üst düzey yeteneklerin stratejik pozisyonlarda Homa Games’e katılmalarının ardından, Carlos Mas Rodriguez‘in Oyun Ürünlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak işe alınması, şirketin piyasadaki en iyi yeteneklerle gücüne güç katmaya devam edeceğinin bir göstergesidir. Piyasadaki en iyi masa oyunlarından biri olan Scrabble Go için geçmişte Scopely’de görev alan Mas Rodriguez, başlangıçtan ölçeklendirmeye ve dünya çapında lansmana kadar casual oyunlar için stratejiler yürütme konusunda Homa Games’e kapsamlı bir deneyim getiriyor.

Homa Games geçtiğimiz günlerdeki yeni işe alımlarının yanı sıra, bünyesine yeni yetenekler eklemeye ve personelini çeşitlendirmeye devam ediyor. Şirket, her daim yetenekli geliştiriciler ve tasarımcılar aramakla beraber, tüm ofislerinde birçok açık pozisyona sahip.