Ana sayfa Öne Çıkanlar Wild Rift Sezon 1 Başladı!

Wild Rift Sezon 1 Başladı!

173
wild-rift-sezon-1-basladi

Wild Rift Sezon 1 Başladı! League of Legends’in mobil platformdaki resmi oyunu Wild Rift bir aylık sürenin ardından 1. Sezon startını bugün verdi. Yaklaşık 1 aydır Android ve iOS cihazlarda yayında olan oyun birinci dereceli sezonu 8 Ocak 2021 tarihi itibariyle start aldı.

wild-rift-sezon-1-basladi-2

Riot Games yapımı League of Legends Wild Rift 1. Sezon başlamadan dengeleme çalışmaları yapıldı. Halen beta aşamasındaki oyun için daha stabil bir deneyim sunabilmek adına çalışmalar devam ediyor. Birçok değişiklik ve yeni özelliğin eklendiği 1 ay içerisinde oyuncular tarafından da olumlu tepkiler artmaya devam ediyor. Oyunun 2.0 yamasının da yaklaşması ile birlikte geliştirici tarafından belirli şampiyon ve destansı canavarlarda güçlendirme gibi değişiklikler yapıldı. Değişiklik yapılan şampiyonlar şu şekilde;

  • ZED, Razor Shuriken’in hasarı düşürüldü. Mermi genişliği 175’ten 125’e düşürüldü.
  • Master Yi, Wild Rift’in en acemi dostu şampiyonlarından Master Yi’nin Wuju Stiili becerisi zayıflatıldı. Gerçek hasar %33 etkili ve bölünmüş itme gücünü doğrudan zayıflatıyor.

Destansı canavarlar üzerinde yapılan düzeltmeler ise şu şekilde;

  • Alev Ejderi’nin saniye başına gerçek hasar güçlendirmesi

(1.6x Şampiyon seviyesi) + 10’dan (1x Şampiyon Seviyesi) + 10’a düşürüldü.

  • Crest of Cinders’in gelişmiş versiyonu da “(3,2 x Şampiyon Seviyesi) + 15″ten “(1,5 x Şampiyon Seviyesi) + 15” e kadar zayıflatıldı.
  • Vadinin Alameti’ni öldürmek artık daha zor. Arkadaki göze saldırarak aldığı hasar artık HP’nin %20’si yerine %15’e düşürüldü.

wild-rift-sezon-1-basladi-3

Sezon 0 ile birlikte dağıtılacak olan ödüllerde belli oldu. Bu ödüller,

  • En az bir dereceli oyun başlatanların kullanacağı katılım simgesi,
  • Altın ve üzeri oyuncular için amblem,

Wild Rift Sezon 1 Başladı! League of Legends Wild Rift Sezon 1 hakkında gelişmeler ve geride kalan Sezon 0 değişiklikleri bu şekildeydi. League of Legends Wild Rift ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.