Ana sayfa Öne Çıkanlar Among Us Mobil Platformda Zirvede!

Among Us Mobil Platformda Zirvede!

395
among-us-mobil-platformda-zirvede

Among Us Mobil Platformda Zirvede! Geride kalan 2020 yılında çıkış yapan oyunlar denilince akla ilk gelen şüphesiz Among Us olur. Apptopia tarafınadn hazırlanan verilere göre Among Us geçtiğimiz yılın en çok indirilen mobil oyunu ünvanının sahibi oldu. Oyun PUBG Mobile ve Roblox gibi güçlü rakiplerini geride bırakarak zirveye oturdu.

Korona virüs salgını, karantinalar gibi pek çok zorlu günler ile geçen 2020 yılında yılın büyük bir bölümü oyun oynayarak geçirildi. 2020 yılı içerisinde en çok oynanan oyunlar arasında Among Us’da yer aldı. Apptopia yaptığı raporda Among Us’ın dünya çapında diğer mobil oyunlardan daha fazla indirildiğini ve zirvede yer aldığını belirtti. Oyun sadece Amerika’da 41 milyon kullanıcı tarafından indirildiği belirtilirken dünya çapında ise 264 milyon kez indirildi.

among-us-mobil-platformda-zirvede-2

2018 yılında piyasaya sürülmesine rağmen geçtiğimiz yıl büyük bir popülerlik kazanan oyuna salgında katkıda bulundu. Bir uzay gemisi içerisinde impostor tarafından öldürülmeden önce görevleri tamamlama mantığına dayanan oyunun popülerliğinin artmasının bir diğer etkeni ise Twitch yayıncıları oldu. Kasım ayı verilerine bakıldığında farklı platformlarda neredeyse yarım milyar kişinin oynadığı bu oyun Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X platformlarına da gelmesi bekleniyor.

among-us-mobil-platformda-zirvede-3

Among Us Mobil Platformda Zirvede! Listede sırası ile en çok oynana oyunlar ise şu şekilde; ikinciliği Subwat Surfers alırken, üçüncülükte Garena Free Fire yer alıyor. PUBG Mobile ve Roblox ise listede ilk üçte kendine yer bulamadı. 2021 yılı içerisinde nasıl gelişmeler ile karşılaşacağımız bilinmez ama mobil oyun sektörünün gelişiminin süreceğini söylemek yanlış olmaz. 2021 yılı içinde listenin iddialı oyunları arasında Among Us, PUBG Mobile ve  Roblox’un yer alması bekleniyor. Among Us ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.