Ana sayfa Öne Çıkanlar TikTok, Instagram’ı Kopyaladı!

TikTok, Instagram’ı Kopyaladı!

519
TikTok, Instagramı Kopyaladı!
TikTok, Instagramı Kopyaladı! - MOBİL DELİSİ

Mobil platformlarda son dönemlerin en popüler uygulamaları arasında yer alan TikTok, geçtiğimiz günlerde yeni özelliğin testlerine başladı. Yeni özelliğin dikkat çeken tarafı ise yine sosyal medya platformları arasında oldukça popüler bir yere sahip olan Instagram’ın profil sayfa tasarımının bire bir kopyası olması oldu.

Test aşamasında olan yeni özelliğin ne zaman kullanıma gireceği konusunda ise henüz net bir açıklama bulunmuyor. YouTube ve Instagram’a benzer bir platform olan TikTok’ta kullanıcılar, 15 saniyelik kısa video içerikleri çekerek popüler olmaya çalışıyorlar. TikTok ve Instagram arasında büyük bir çekişme olduğunu söylemek yanlış olmaz. Uygulama için çekilen videoların birçoğu Instagram üzerinden de paylaşılmakta. Bu rekabette taraflar birçok kez benzer özellikleri kendi uygulamalarına kazandırmıştı. Bu durum son olarak TikTok tarafında gözlendi. TikTok, Instagram’ın profil sayfa tasarımını kendi uygulamasına entegre etti ve test aşamalarına başladı.

TikTok yeni profil sayfasını tanıttı

New York Times çalışanlarından olan Taylor Lorenz yaptığı haberde TikTok’un üzerinde çalıştığı yeni profil sayfasını ortaya çıkardı. Bu haber sonrasında ise TikTok hızlı bir şekilde açıklama yapmak durumda kaldı. Yetkililerin yaptığı açıklamada yeni profil sayfası üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Açıklamanın devamında kullanıcı deneyimini maksimuma çıkarmak için çalıştıklarını da belirtti.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada yeni profil sayfasının ne zaman kullanıcılara sunulacağı konusunda net bir tarih verilmedi. Ama test aşamasında olan bu özelliğin yayınlanacağı tarihin yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Bu durum TikTok ve Instagram arasında olan çekişmeyi çok daha üst noktalara taşıyacak gibi gözüküyor. Sosyal medyanın en önemli iki uygulamasının bu rekabet savaşını 2020 yılında da oldukça hararetli bir şekilde izleyeceğiz. Birbirlerinin özelliklerini uzun zamandır kopyalayan platformlar arasındaki bu rekabette kazanan taraf kim olacak hep birlikte göreceğiz. Konu hakkında henüz Instagram cephesinden resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak TikTok’un yeni profil sayfası hamlesinin ardından Instagram’ın nasıl bir hamle yapacağı ve karşılığının ne olacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. TikTok ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.