Ana sayfa Öne Çıkanlar Snapdragon 865+ Sesleri Yükseliyor!

Snapdragon 865+ Sesleri Yükseliyor!

386

Snapdragon 865+ Sesleri Yükseliyor! Uzun zamandır adından söz ettiren ancak bir türlü resmileşmeyen Snapdragon 865+’in önümüzdeki günlerde tanıtılacağı iddia edildi. Qualcomm’un bu işlemciyi Galaxy Note 20 Ultra için geliştirdiği iddia ediliyor.

Yeni yonga seti ile ilgili olarak çokça gündeme gelen Qualcomm iddialara göre önümüzdeki günlerde Snapdragon 865+ tanıtacak gibi gözüküyor. Twitter üzerinden yayınlanan bir haberde Galaxy Note 20 Ultra işlemcisi olarak Snapdragon 865+’ın yer alacağı ve önümüzdeki günlerde bunun ile ilgili açıklamanın yapılacağı iddia edildi. Sızıntıları ile ünlü olan Ice Universe’ın bu haberinin de gerçek olma ihtimali oldukça yüksek. Bir önceki işlemci modeline göre Snapdragon 865+’ın daha yüksek çalışma hızı vereceği tahmin ediliyor. Ancak Snapdragon 865+ ve Snapdragon 865 arasında pek çok fark olmayacağı düşünülüyor.

Her iki modelde firmanın amiral gemisi olsa da 865+’ın piyasaya sürülmesi ile akıllı telefon üreticilerinin bu modele geçiş yapacağını söylemek yanlış olmaz. 5G modem setin zorunlu bir parçası haline gelmemesi durumunda 865+’ın daha ekonomik olacağı tahmin edilenler arasında yer alıyor.

Snapdragon 865+ Sesleri Yükseliyor! Eğer 5G modem olmaksızın kullanılabilir bir halde gelirse Snapdragon 865+ üreticiler tarafından daha çok tercih edilen yonga seti olacak gibi gözüküyor. Öte yandan Qualcomm’un yeni yonga seti akıllı telefon piyasasında da büyük değişiklikler yaşatacak gibi gözüküyor. 5G teknolojisinin günümüz itibariyle beklenenden çok aşağıda olması son kullanıcı tarafında bu teknolojinin çok anlam ifade etmediğini gösteriyor. Üreticilerde bunun bilincinde olarak gerek ekonomik açıdan gerekse tedarik sebepleri ile 5G modem olmaksızın kullanabilecekleri yonga setleri arıyor.

Qualcomm’un önümüzdeki günlerde Snapdragon 865+ ile ilgili bir paylaşım yapıp yapmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Ancak iddialar doğru ise Samsung Galaxy Note 20 Ultra’da yer alması durumunda bu işlemcinin tanıtımının yakın zaman içerisinde yapılacağını söylemek yanlış olmaz.