Ana sayfa Öne Çıkanlar PUBG Mobile Sunucu Bağlantı Hatası Çözümü!

PUBG Mobile Sunucu Bağlantı Hatası Çözümü!

421
pubg-mobile-sunucu-baglanti-hatasi-cozumu

PUBG Mobile Sunucu Bağlantı Hatası Çözümü! Battle royale türünün mobil platformdaki popüler oyunlarından olan PUBG Mobile’da oyuncular Sunucuya Bağlanılamıyor Hatası ile sık sık karşılaşıyor. Uzun sürelerdir oyuncular için büyük sorunlar yaratan bu hatanın çözümü geçtiğimiz günlerde bulundu.

Sunucu kaynaklı ya da internet sağlayıcısı kaynaklı olarak karşımıza çıkan bu durum oyunda ciddi sorunlara neden olabiliyor. Oyunun en kilit aşamasında böyle bir sorun ile karşılan oyuncular mücadeleden çıkmak durumunda kalabiliyor. Hatanın sunucu kaynaklı olarak ortaya çıkmasında yapılabilecek bir çözüm bulunmuyor. PUBG Mobile tarafından kontrol edilerek düzeltilen bu durum nadiren de olsa oyuncuların karşısına çıkabilmekte. Yapılan güncellemeler ile bu durum giderilmekte ve sağlıklı bir şekilde oyun oynanabilmekte.

Hatanın alınmasının bir diğer ve en çok karşılaşılan nedeni ise internet bağlantısı ve internet sağlayıcısı kaynaklı sorunlar. Böyle bir hata ile karşı karşıya kalındığında çözümlerden biri VPN yüklemesi yapmak. Akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz VPN ile oyunda karşınıza çıkacak Sunucuya Bağlanılamıyor Hatası’ndan kurtulmak mümkün. VPN sayesinde başka bir ülkeden bağlantı sağlayarak çözüm bulunmakta. Oyun sunucularının yurt dışında olması sebebiyle ülkemizde zaman zaman yurtdışı çıkışlarında sunucu sorunları yaşanması bu hatanın ana nedenleri arasında.

PUBG Mobile Sunucu Bağlantı Hatası Çözümü! Sorunun bir nedeni de oyun sunucularında yaşanan aşırı yoğunluk ya da saldırılar olabilmekte. VPN kullanımı dışında modem bağlantılarını kontrol etmek, kapatıp tekrar açmak, oyun önbelleğini silmek gibi yöntemlerde sorunun çözümünde işe yaramakta. Kullanılacak VPN programlarında güvenilir bir program seçmenizi ve program hakkındaki yorumları incelmenizi tavsiye ederiz.

Yukarıda belirtilen yöntemlerin çözüme ulaşmaması durumunda oyunun bir diğer mobil versiyonu PUBG Mobile Lite üzerinden oynanması da denenebilir. PUBG Mobile’a göre daha düşük görüntü kalitesinde olsa da hata karşısında çözüm olarak kullanılabilir.