Ana sayfa Öne Çıkanlar Lenovo Legion Oyun Telefonu Ortaya Çıktı!

Lenovo Legion Oyun Telefonu Ortaya Çıktı!

445
lenovo-legion-oyun-telefonu-ortaya-cikti

Lenovo Legion Oyun Telefonu Ortaya Çıktı! Oyuncu bilgisayarları ile başarılı işler ortaya çıkaran Lenovo geçtiğimiz günlerde yeni bir ürünle daha adından söz ettirdi. Oyuncu ürünlerine bir yenisini eklemeye hazırlanan Lenovo, Legion oyun telefonu özellikleri ile gündeme geldi. Mobil oyuncuların merak ile beklediği bu model için yakın zamanda bir tanıtımın da gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Model ve tasarım özelliklerinin geçtiğimiz haftalarda ortaya çıktığı telefonun özellikleri de sızdırıldı. Giderek büyüyen mobil oyun dünyasına da var olmak için hummalı bir çalışma gerçekleştiren Lenovo başarılı bir akıllı telefon ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

Lenovo Legion Oyun Telefonu Özellikleri

Lenovo, Legion serisi notebookları ile büyük bir başarı elde etmişti. Bu başarıyı mobil platformda da sürdürmek isteyen şirket aynı isimle akıllı telefon pazarına da giriş yapıyor. Lenovo Legion akıllı telefonunda mobil oyuncular için yüksek performanslı donanımlar yer alacak.

OLED 144 Hz tazeleme hızına sahip bir ekranın yer alması beklenen akıllı telefonda oyun oynarken oyuncular büyük avantaj elde edecek. İddialara göre telefonun işlemcisi Qualcomm Snapdragon 865 olacak ve 5G bağlantı teknolojisi desteği cihazda yer alacak. Temmuz ayı ieçrisinde tantılması beklenen cihazın büyük ilgi görmesi de bekleniyor.

Kamera tarafında 64 Megapiksel ana kamera ve 16 Megapiksel Ultra geniş açılı kamera yerleşimi beklenirken DDR5 RAM ve UFS 3.0 depolama teknolojisinin de cihazda bulunması bekleniyor. Şarj tarafında ise cihazın 45 W şarj desteği sunacağı ve 5.000 mAh kapasiteli olması bekleniyor.

Henüz tüm özellikleri sızıntı sonucu ortaya çıkan birer iddia olduğunu hatırlatalım. Temmuz ayında tanıtılması beklenen Lenovo Legion oyuncu akıllı telefonunun resmi tanıtımı ile tüm özellikleri de belli olacak. Cihazın satış fiyatı ile ilgili ise henüz bir iddia ya da bilgi bulunmuyor. Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağını da resmi tanıtımının ardından öğrenmiş olacağız.