Ana sayfa Öne Çıkanlar PUBG Mobile Bir Ülkede Faaliyetlerini Durdurdu!

PUBG Mobile Bir Ülkede Faaliyetlerini Durdurdu!

485
pubg-mobile-bir-ulkede-faaliyetlerini-durdurdu

PUBG Mobile Bir Ülkede Faaliyetlerini Durdurdu! Battle royale türünün en popüler yapımları arasında yer alan PUBG Mobile hükümet tarafından yasaklamanın ardından Hindistan’da resmi olarak faaliyetlerini durdurdu. Eylül ayında Hindistan’a yasaklanan oyunlar arasında PUBG Mobile’da yer alıyor. Çoğunlukla Çin menşeili olan bu oyunlar iki ülke arasındaki gerilimden dolayı yasaklanmıştı.

Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada “Hindistan’ın egemenliğine ve bütünlüğüne, Hindistan’ın savunmasına, devlet güvenliğine ve kamu düzenine zarar veren faaliyetlerde bulunduğunu” açıkladı ve yasaklarda haklı olduklarını ekledi. Bu durum karşısında ise Tencent yaptığı açıklama ile 30 Ekim itibariyle PUBG Mobile oyunun Hindistan’daki faaliyetlerini durdurdu. Yapılan açıklamada;

“Tencent Games, Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığının 2 Eylül 2020 tarihli ara kararına uyarak 30 Ekim 2020’den itibaren Hindistan’daki kullanıcıların PUBG MOBILE Nordic Map: Livik ve PUBG MOBILE Lite’a (bunlarla birlikte tüm “PUBG Mobile” içerikleri) tüm hizmetlerini ve erişimlerini sonlandıracak. Hindistan’da PUBG MOBILE yayınlama hakları, PUBG fikri mülkiyet sahibine iade edilecektir.

Kullanıcı verilerini korumak her zaman en önemli önceliğimiz olmuştur ve Hindistan’da geçerli veri koruma yasalarına ve düzenlemelerine her zaman uyduk. Tüm kullanıcıların oyun bilgileri, gizlilik politikamızda açıklandığı gibi şeffaf bir şekilde işlenir. Bu sonuçtan büyük üzüntü duyuyor ve Hindistan’da PUBG Mobile’a olan desteğiniz ve sevginiz için içtenlikle teşekkür ediyoruz.” Sözlerine yer verdi.

PUBG Mobile Bir Ülkede Faaliyetlerini Durdurdu! Bu durum sonrasında nasıl bir sonuç ortaya çıkacağı ve Hindistan’da oyunun tekrar aktif olup olmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. İlerleyen günlerde gerek Hindistan yönetiminden gerekse PUBG Mobile yapımcısı Tencent’ten resmi açıklamaların yapılması bekleniyor. PUBG Mobile ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.