Ana sayfa Öne Çıkanlar Mobil Oyun Clash of Clans Efsanesi Geri Döndü

Mobil Oyun Clash of Clans Efsanesi Geri Döndü

499
Mobil Oyun Clash of Clans Efsanesi Geri Döndü
Mobil Oyun Clash of Clans Efsanesi Geri Döndü

Mobil Oyun Clash of Clans Efsanesi Geri Döndü! Türkiye’de en çok oynanan mobil oyunlardan biri olan Clash of Clans’ın 2019 gelirleri açıklandı. 2015 yılından bu yana ilk kez Clash of Clans yeniden sahalara geri döndü.

Son dönemin en popüler oyunları arasında mobil oyunlarda yer alıyor. Oyun piyasaya sürüldüğü günden beri büyük ilgi görmüştü. Uzun süredir gündeme gelmeyen oyun 2019 yılındaki gelir raporlarıyla tekrardan dikkatleri üzerine çekti. Rapor ilgili bir araştırma şirketinden geldi. Bu sayede oyunun 2019 gelirleri de öğrenilmiş oldu.

Oyun popülaritesini kaybetme riski taşırken 4 yılın ardından böyle sıçrama yaparak tüm oyun dünyasının dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Düşüş trendine giren oyun için bu yeni gelir oranı büyük bir gelişme oldu. Bu verilerle birlikte mobil oyun dünyasının hızlı rekabet dünyası için Clash of Clans küllerinden yeniden doğduğunu göstermiş oldu.

Clash of Clans 2019’un efsane oyunları arasında yerini aldı

SensorTower isimli araştırma şirketi, çıktığı günden beri popülerliğini korumaya çalışan oyununun 2019 gelirleri üzerine açıklamada bulundu. Bu verilere göre oyun geçtiğimiz yıl gelir oranını %27 arttırdı ve toplamda 727 milyon dolarlık bir gelir elde etti.

Mobil Oyun Clash of Clans Efsanesi Geri Döndü

Her oyun için olduğu gibi Clash of Clans için de gelir oranının artması gelişmesi için önemli bir adım oluyor. Bunun nedeni piyasaya sürüldüğü 2015 yılından beri ilk defa bu kadar büyük bir sıçrayış göstermesi oldu. İlk olarak 2015 yılında 1,8 milyar dolarlık bir gelir elde etmişti. Geçtiğimiz son 3 yılda ise düşüşe geçen gelir oranı bu yıl tekrardan toparlandı. Oyunun bu elde ettiği gelirle ne tür gelişmelere yapacağı henüz bilinmiyor.

Bununla birlikte bu büyük gelir oranı sıçrayışının tam olarak nedeni bilinmiyor. Çıktığı yıldan beri popülerliğini korumaya çalışan oyunun bu gelişimde Gold Pass’in etkili olduğu düşünülüyor. Oyuncuların Gold Pass’i tercih etmeye başlamasıyla birlikte 2019 Nisan ayında 66,6 milyon dolarlık ekstra bir gelir elde edildi. 2018 Nisan ayına göre bu artış ise %73 oranında oluyor.