Ana sayfa Öne Çıkanlar Galaxy S20 Ailesi Ülkemizde Satışa Çıkmadan Zamlandı!

Galaxy S20 Ailesi Ülkemizde Satışa Çıkmadan Zamlandı!

438
Galaxy S20 Ailesi Ülkemizde Satışa Çıkmadan Zamlandı!
Galaxy S20 Ailesi Ülkemizde Satışa Çıkmadan Zamlandı! - MOBİL DELİSİ

Samsung Galaxy S20 Ailesi Ülkemizde Satışa Çıkmadan Zamlandı! Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy S20 ailesi geçtiğimiz günlerde Samsung UNPACKED etkinliği ile tanıtılmıştı. Global fiyatlandırmalarının da belli olduğu Samsung Galaxy S20 ailesi henüz ön satıştayken ülkemizde fiyatlarına zam yapıldı. Tabiri caizse satışa çıkmadan zamlanan yeni fiyatlandırmalar 500 ila 1.200 TL arasında artışlar ile değişiyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni tanıttığı Galaxy S ailesi henüz resmi satışa çıkmadan farklı bir konu ile tekrardan gündeme düştü. An itibariyle ön siparişe açık olan Samsung Galaxy S20 ailesinde yapılan açıklama ile fiyatlarda artış olacağı belirtildi. Üç farklı model ile karşımıza çıkan Galaxy S20 serisi ön satışta olmasına rağmen tanıtımlar ve demo kullanımlar ile kullanıcılardan şimdiden olumlu ve olumsuz yorumlar almaya başlamış durumda.

Samsung Galaxy S20 Ailesi Zamlandı!

Özelliklerin ve tasarımın dışında son günlerde gelen en büyük eleştiriler arasında fiyatların satışa çıkmadan bir kez daha zamlanmış olması oldu. En düşük özelliklere sahip model olan Samsung Galaxy S20 modeli, 7.799 TL fiyat etiketiyle, Galaxy S20 Plus modeil 9.299 TL ve serinin en gelişmiş modeli olan S20 Ultra ise 11.999 TL’lik fiyat ile ön siparişe açılmıştı. Ancak geçtiğimiz gün S20 serisinin fiyatlarında ön sipariş ekranında artışlar olduğu gözlendi. Samsung’un sitesinde yer alan yeni fiyatlar ise şu şekilde oldu;

  • Samsung Galaxy S20 – 8.299 TL
  • Samsung Galaxy S20+ – 9.299 TL (Değişmedi)
  • Samsung Galaxy S20 Ultra – 12.499 TL

Samsung’un ön siparişte olan modellerine 500 lira ile 1200 lira arasında zam yaptığı görülüyor. Bu duruma karşın kullanıcılardan sert tepkiler gelse de Samsung cephesinin bu durumda bir değişikliğe gitmeyeceğini söyleyebiliriz. Ön siparişte Galaxy S20 Plus ya da Galaxy S20 Ultra satın alan kullanıcılara Samsung Galaxy Buds+ kulaklık hediyesi ise halen devam ediyor.

Cihazların ön sipariş sonrasında tekrar zamlanıp zamlanmayacağı konusunda henüz net bir açıklama yok. Ancak ülkemizdeki kur oranlarının sürekli değişmesine karşın fiyatlarda da yükselmeler ve düşüler olmayacağını söylemek zor bir ihtimal gibi gözüküyor.