Ana sayfa Öne Çıkanlar Android 11 ile Gelecek Yenilikler Belli Oldu

Android 11 ile Gelecek Yenilikler Belli Oldu

421
Android 11 ile Gelecek Yenilikler Belli Oldu
Android 11 ile Gelecek Yenilikler Belli Oldu! - MOBİL DELİSİ

Android 11 ile Gelecek Yenilikler Belli Oldu! Yayınlanan Google Android 11 Developer Preview’in ardından Android’in yeni sürümü olacak olan Android 11 hakkında bazı özellikler belli oldu. An itibariyle birçok cihaz halen Android 10 güncellemesi beklerken, Google yeni sürümü Android 11’in dağıtımı için start vermesi şaşırtıcı bir hamle oldu.

Google Pixel 4’ün yeni sürüm Android olan Android 11 ile test edildiği video ile yeni özelliklerde ortaya çıkmış oldu. Google yeni sürümü Android 11’in uygun cihaz cihazlar listesini ve uyumlu olacak Google Pixel serisini Android 11 Developer Preview’de yayınladı. Yılsonuna doğru yayınlanması beklenen Android sürümünü için beta test sürecininde kısa süreler içerisinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Android 11 Yenilikleri Neler?

Google Pixel 4 ile test edilen yeni Android sürümünde üzerinde çalışılan birçok yenilik bulunuyor. Ön izleme sürümü ile birlikte yeniliklere ve iyileştirmelere erken erişim sunulacak. Mobil sektöründe isabetli sızıntıları ile bilinen Maxwell Weinbach yaptığı video da Google Pixel 4 ile Android 11’e gelecek yenilikleri gösteren bir çalışma hazırladı.

Hareket algılama, dokunma hassasiyeti gibi pek çok yeni özelliğin çıkacak sürüm ile birlikte gelmesi bekleniyor. Android 10 sürümünde Google Pixel 4 için önemli geliştirmeler yapan Android’in bu sürüm ile birlikte çıtayı daha da yukarıya çekmesi bekleniyor. Weinbach’ın videosunda belirttiği gibi uzaktan cihaz kontrol özelliği daha da geliştirilmiş gibi gözüküyor. Soli Yonga seti tarafından desteklenen ve kullanıcı hava hareketlerini kullanarak eylemleri gerçekleştiren bu özelliğin yeni sürüm ile birlikte çok daha stabil çalışması bekleniyor. Motion Sense hareketi de yeni sürüme eklenmiş gibi gözüküyor. Bu özellik ile müzik parçasını duraklatabilir, başlatabilir ya da yeni bir müziğe geçiş yapabilirsiniz.

Özelliğin yanında Pixel 4 kullanıcılarına dokunma hassasiyetlerini arttırmalarına yardımcı olacak bir ekran ayarı da gelecek. Bu ayar ile birlikte ekranı kırılmaz cam ile kaplı kullanıcılara ekstra dokunmatik ekran duyarlılığı gelmiş olacak. Şimdilik Pixel 4 kullanıcılarına yeni Android sürümü özelliklerini sunan Google’ın ilerleyen dönemde birçok farklı cihazda da bu özelliklerin test edilmesi bekleniyor.