Ana sayfa Öne Çıkanlar Fortnite için Apple’a Tepki Büyüyor!

Fortnite için Apple’a Tepki Büyüyor!

85
fortnite-icin-applea-tepki-buyuyor

Fortnite için Apple’a Tepki Büyüyor! Geçtiğimiz gün alınan şok karar ile Fortnite Apple mağazası olan App Store’dan kaldırılmıştı. Bu durum sonrasında sosyal medya üzerinde büyük bir tepki oluştu. #freefortnite etiketiyle başlayan tepki gösterileri her geçen gün daha da büyüyor.

Satın alma kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Apple, Epic Games yapımı Fortnite oyununu App Store mağazasından kaldırmıştı. Bu gelişme sonrasında gündem tamamen bu konuya odaklandı. Epic Games konu ile ilgili karşı dava açtıklarını belirtirken sosyal medyada #feefortnite etiketiyle Instagram, Twitter, Facebook ve Twitch gibi platformlarda Apple’a tepki git gide büyüyor.

Fortnite resmi sistesinden yapılan açıklamada; “Tüm oyuncular ödeme seçeneklerinde %20 indirime sahip olmalıdır ancak Apple, sizin önünüzdeki ödeme seçeneklerini sınırlıyor. #FreeFortnite etiketiyle sosyal medyada mücadelemize katılın” çağrısında bulundu. Twitter üzerinden Fortnite geçtiğimiz günde konu ile ilgili şu paylaşımı gerçekleştirdi.

https://twitter.com/FortniteGame/status/1294006412931223552

Fortnite için Apple’a Tepki Büyüyor! Epic Games oyun içerisindeki para birimi olan V-Bucks’ı doğrudan kendi platformu üzerinden satmaya başlayınca Apple tarafından sert bir tepki ile karşılaştı. Satın alma kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Apple Fortnite oyununu App Store’dan kaldırma kararı aldı ve erişimi durdurmuştu.

Bu durum sonrasında karşı dava açılmış olsa da bilinmezlik devam ediyor. Önümüzdeki günlerin neler göstereceği bilinmez ama bu bilinmezliğin uzun vadede çözüme kavuşmayacağını söyleyebiliriz. Fortnite ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.