Ana sayfa Öne Çıkanlar Civilization VI Android için Yayında!

Civilization VI Android için Yayında!

442
civilization-vi-android-icin-yayinda

Civilization VI Android için Yayında! 2K Games yapımı Civilization VI PC, PlayStation 4, Xbox One, Switch ve mobilde iOS’in ardından Android içinde geçtiğimiz gün yayınlandı. 2016 yılında piyasaya PC platformunda çıkan oyun oldukça büyük beğeniler almıştı. Piyasaya çıkışından bugüne 4 yıl geçen oyun popülerliğini hala sürdürüyor. Her geçen yıl başarısını arttıran oyun PC ve konsol platformlarının ardından mobilde de tüm işletim sistemlerinde yayında.

Fraxis Games tarafından geliştirilen oyun olumlu tepkiler almıştı ve beklenenin üstünde bir indirilme oranı yakaladı. Strateji temelli oyun geçtiğimiz günlerde ise mobilde Android için resmi olarak yayınlandı. Aspyr Media tarafından yayınlanan oyun Google Play mağazasında ücretsiz bir şekilde indirilebilir durumda. Ancak oyunun 60 turun ardından ücretli versiyonunun alınması gerekiyor. Oyunun 60 tur sonrasındaki versiyonu ise 19.99 dolar etiketiyle mağazada.

Civilization VI Android için Yayında! Sid Meier tarafından geliştirilen Civilization sıra tabanlı bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda taş devrinden bilgi çağına kadar oyuncular imparatorluk kurmak için mücadele ediyor. Bir uygarlık kurarak dünyanın hakimi olmaya çalışan oyuncular aynı zamanda büyük bir rekabet içinde diğer imparatorluklara karşıda mücadele etmektedir.

Android için yayınlanan Civilization VI’nın uyumlu işletim sistemi ve uyumlu cihazlar listesi ise şu şekilde,

Uyumlu işletim sistemleri

  • Android 9 (Pie)
  • Android 10

Uyumlu cihazlar

  • Google Pixel 4, Google Pixel 4 XL
  • LG G7 ThinQ, LG G8s ThinQ, LG G8X ThinQ, LG V50 ThinQ 5G, LG V50S ThinQ 5G, LG V60 ThinQ 5G
  • OnePlus 6, OnePlus 6T, OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7 Pro 5G, OnePlus 7T, OnePlus 7T Pro
  • Razer Phone 2
  • Samsung Galaxy Note 10, Samsung Galaxy Note 10+, Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy S10e, Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 Ultra, Samsung Galaxy S20+, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9+, Samsung Galaxy Tab S6
  • Sony Xperia 1, Sony Xperia 5, Sony Xperia XZ2 Premium