Ana sayfa Öne Çıkanlar Facebook’a Sessiz Mod Özelliği Geldi!

Facebook’a Sessiz Mod Özelliği Geldi!

425
Facebook’a Sessiz Mod Özelliği Geldi!
Facebook’a Sessiz Mod Özelliği Geldi! - MOBİL DELİSİ

Facebook’a Sessiz Mod Özelliği Geldi! Sosyal medyanın popüler uygulamalarından biri olan Facebook yeni bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Özellikle kullanıcıların çalışma saatlerinde bildirimler ile konsantrasyonlarının bozulmaması için geliştirilen Facebook Sessiz mod uygulamaya dahil ediliyor.

Facebook Sessiz Mod ile kullanıcılar belirledikleri süre dahilinde Facebook’tan bildirim almayacak. Ayrıca sessiz mod aktif olduğu sürecek Facebook uygulaması açmaya çalışıldığında ekranda bir uyarı ile karşılaşılacak. Bu ekranda sessiz mod süresinin ne kadar daha süreceği gösteriliyor. Ayrıca bunun yanı sıra iki seçenek daha sunuluyor. Bu seçeneklerde modu kapama ve 15 dakika boyunca Facebook kullanma seçenekleri yer alıyor. Bu 15 dakika boyunca uygulama bildirimleri de sessiz mod da kalmaya devam ediyor.

Facebook Sessiz mod özelliğinin dikkat çeken yanlarından biri de özellikte zamanlayıcının yer alması. Bu özellik sayesinde örneğin sabah 09.00’dan 17.30’a kadar tüm hafta boyunca belirlenen günlerde Facebook bildirimlerini sessize almak mümkün olacak.

Facebook’a Sessiz Mod Özelliği Geldi! Özellik sayesinde son 2 haftanın istatistiği de görüntülenebilecek. Böylece kullanıcıların uygulama içerisinde ne kadar vakit geçirdiğini gösteren bildirimde Facebook tarafından kullanıcılara sunulacak. Facebook bu özelliği koronavirüs pandemisi sırasında karantina ile başa çıkma konusunda kullanıcıların mental sağlığını korumaya yardımcı olacağını savunuyor. Kullanıcıların mental sağlığına ne kadar yardımcı olacağı tartışılır ancak konsantrasyon bozulması konusunda sessiz moda alınması yararlı olacak gibi gözüküyor.

Facebook zaman yönetimi aracı ile özelliğe erişim sağlanabilecek. Ayarlar ve Gizlilik seçeneğinin altında yer alan “Facebook Zaman” bölümünden erişim sağlamak mümkün. Facebook’un resmi olarak tanıttığı özelliğin dünya genelinde yayınlandığını ve güncelleme ile kullanıcıların erişim sağlayabileceği de belirtildi. Bu özelliğin kullanıcılar tarafından nasıl tepkiler alacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Önümüzdeki günler geri bildirimler ile kullanıcıların özellik hakkındaki düşüncelerini gösterecektir.