Ana sayfa Öne Çıkanlar Netflix Android Sürümüne Bixby Desteği!

Netflix Android Sürümüne Bixby Desteği!

456
Netflix Android Sürümüne Bixby Desteği!
Netflix Android Sürümüne Bixby Desteği! - MOBİL DELİSİ

Netflix Android Sürümüne Bixby Desteği! Netflix Android sürümü için yeni bir özelliği daha resmi olarak tanıttı. Samsung ile yapılan anlaşma sonucunda Bixby Voice desteği Netflix Android sürümü için resmi olarak yayınlandı. Böylece Samsung kullanıcıları artık sesli asistan üzerinden istedikleri Netflix içeriğine erişim sağlayabilecek.

Geçtiğimiz aylarda yapılan Galaxy Unpacked etkinliğinde Samsung Netflix ile ortaklık kurduğunu resmi olarak duyurmuştu. Bu etkinlik sonrasında Netflix ile Samsung dijital asistanı olan Bixby Voice arasında destek sağlanacağı doğrulanmıştı. Geçtiğimiz gün ise bu özellik resmi olarak yayınlandı.

Yapılan açıklamadan yaklaşık iki ay sonra Netflix, Samsung cihazları için Bixby Voice desteğini getirdi. Netflix’in Android uygulaması geçtiğimiz gün güncellendi ve Samsung cihazları için bu destek aktif hale getirildi. Galaxy akıllı cihaz sahibi kullanıcılar bu özellik sayesinde sesli komutlar ile istekleri içeriklere erişim sağlayabilecek. Ayrıca bu içeriklerin akışlarını da başlatabilecekler.

“Ask Netflix to Show me comedy movie” ya da “In Netflix, play Narcos” gibi komutlar ile istenilen Netflix içeriği başlatılabilecek. Çok daha önce bu özelliği Google Asistan için getiren Netflix, geçte olsa özelliği Android işletim sistemi kullanan Samsung Galaxy cihazları içinde aktif etti.

Netflix Android Sürümüne Bixby Desteği! Öte yandan Şubat ayında gerçekleştirilen Unpacked etkinliğinde Galaxy akıllı cihaz sahiplerinin Narcos gibi Netflix orijinal içerikleri için “Galaxy’e Özel İçerik” erişimi sağlayacaklarını da duyurmuştu. Bu özel içeriklerin Galaxy S20 serisinin kamera özelliklerinin kullanılarak yönetmenler tarafından oluşturulacağı da belirtilmişti. Önümüzdeki günlerde bu konu hakkında da açıklamaların ve tanıtımların yapılması da bekleniyor.

Google Asistan, Apple Siri’nin ardından Bixby Voice’un da eklenmesi ile Netflix’te Akıllı asistan ile komut yaygın olarak kullanılan tüm asistanlara eklenmiş oldu.