Ana sayfa Öne Çıkanlar Apple’dan Yeni iPad Geleceğine Dair İpuçları Geldi!

Apple’dan Yeni iPad Geleceğine Dair İpuçları Geldi!

474
Apple’dan Yeni iPad Geleceğine Dair İpuçları Geldi!
Apple’dan Yeni iPad Geleceğine Dair İpuçları Geldi! - MOBİL DELİSİ

Apple’dan Yeni iPad’in Geleceğine Dair İpuçları Geldi! Apple geçtiğimiz gün EEC ya da diğer bir deyiş ile Avrasya Ekonomi Komisyonu’na yaptığı veritabanı eklemesi ile yeni iPad’in ipuçlarını vermiş oldu. iPad kullanıcılarını heyecanlandıran bu haber şimdilik sadece bununla sınırlı. Yeni iPad’in geleceğini ön gören bu ipucunda herhangi bir özellik bilgisi yer almıyor.

Apple’ın yeni ürünlerini Asya ve Avrupa’da satabilmesi için Avrasya Ekonomi Komisyonu (EEC) veritabınına giriş yapması gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde EEC veritabanına yeni bir ürün girişi yapan Apple yeni iPad modelinin sinyallerini vermiş oldu.

Geçmiş ürünlerin dinamiklerine bakıldığında Apple, bu veritabanına yaptığı girişlerin ardından yaklaşık 1 ay içerisinde yeni ürünlerinin satışına çıkıyordu. Henüz resmi bir açıklama bulunmasa da Apple’ın yakın zaman içerisinde karşımıza bir sürpriz ile çıkması da bekleniyor.

Yeni iPad Özellikleri Neler?

Avrasya Ekonomi Komisyonuna yapılan girişte yeni cihazın özellikleri hakkında ayrıntılı bir açıklama bulunmuyor. Apple’ın yaptığı bu girişte yalnıza ürünün iPadOS 13 ile çalışacağı bilgisi yer alıyor. Mart ayında yapılması planlanan Apple etkinliğinde 3 kameraya sahip bir iPad Pro tanıtımının yapılması bekleniyordu. Ancak dünya genelindeki coronavirus salgını sebebiyle birçok etkinlikte olduğu gibi Apple etkinliği de iptal oldu.

Giriş bilgileri göz önüne alındığında eklenecek olan ürünün giriş seviyesine ait bir iPad’i temsil ettiğini söyleyebiliriz. Ürünün ne zaman satışa çıkacağı konusunda da net bir tarih verilmedi. Bu durumun en büyük etkenleri arasında tedarik sorunları yer alıyor. Öte yandan Apple Beats tarafında da yeni ürün hazırlıklarını sürdürüyor. Beats Powerbeats 4’ün tanıtılmasına hazırlanan şirketin bu ay sonu ya da önümüzdeki ay içerisinde bir tanıtım ile ürünleri piyasaya sürmeyi planladığı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz ay içerisinde de yeni iPad Pro’ların üretimde olduğu söylentileri sıkça gelmişti. Önümüzdeki günlerde bu konular hakkında Apple tarafından net bir açıklamanın yapılması bekleniyor. Apple hakkında isabetli tahminler yayınlayan Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu yıl içerisinde iPad mini, 10,2 inç iPad ve 12,9 inç iPad pro için Mini LED ekran teknolojisine geçileceğini de söylemişti.