Ana sayfa Öne Çıkanlar Yeni Apple Watch için Touch ID İddiası!

Yeni Apple Watch için Touch ID İddiası!

568
Yeni Apple Watch için Touch ID İddiası!
Yeni Apple Watch için Touch ID İddiası! - MOBİL DELİSİ

Yeni Apple Watch için Touch ID İddiası! Apple’ın akıllı saat pazarındaki ürünü olan Apple Watch’un yeni serisi için yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddialara göre Apple yeni nesil Apple Watch’lar için Touch ID çalışmaları yapıyor! Apple kullanıcılarının çok sevdiği özelliklerden biri olan Touch ID yeni cihazlarda da ekosisteme dahil olacak gibi gözüküyor.

YouTube’da iUptade adlı kanalın yapmış olduğu haberdeki iddialara göre Apple yeni nesi akıllı saatinde ekran altın parmak izi okuyucusu eklemeyi düşünüyor. Bu özellik ile PIN girilmesi sorunu ortadan kaldırmak isteyen Apple çalışmalara başladığı da iddialar arasında. Touch ID ile birlikte saat üzerinden yapılan ödemelerde de kolaylık sağlanmış olacak.

Yeni Apple Watch için Touch ID İddiası! Yeni nesi Apple Watch ayrıca “Hey Siri!” komutları da eklenmiş olarak kullanıcılara sunulacak. Günlük ihtiyaçların kolaylaştırılmasının yanı sıra geçtiğimiz günlerde tanıtılan Huawei WATCH GT 2e’de de olan kandaki oksijen miktarını ölçebilme özelliği cihazda yer alacak. Huawei’nin ilk defa akıllı saatlerde kullandığı bu teknoloji yeni nesi Apple Watch’ta da yer alması bekleniyor. WatchOS 7 işletim sistemi ile gelmesi beklenen yeni Apple Watch hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Dünya genelindeki koronavirüs salgını sebebiyle tüm etkinlik takviminin aksaması şirketi de zora soktu. Birçok yeni ürün konusunda henüz açıklama yapmayan Apple’nin yeni cihazlarının ne zaman tanıtacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Haziran ayına ertelenen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda yeni bir tanıtım yapıp yapmayacağı da net olmayan Apple’ın diğer rakipleri gibi dijital ortam üzerinden bir tanıtım yapacağı iddiaları da her geçen gün artıyor. İlerleyen günlerde Apple tarafından tüm gelişmeler hakkında resmi bir açıklamanın da yapılması bekleniyor.