Ana sayfa Öne Çıkanlar Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Uygulaması Geliştiriyor!

Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Uygulaması Geliştiriyor!

414
Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Uygulaması Geliştiriyor!
Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Uygulaması Geliştiriyor! - MOBİL DELİSİ

Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Uygulaması Geliştiriyor! Dünya Sağlık Örgütü (WHO) iOS, Android ve Web tabanlı bir resmi coronavirus salgını için bilgi uygulaması geliştirdiğini açıkladı. WHO MyHealth adındaki uygulamanın 30 Mart tarihinde hazır hale geleceği belirtildi. Uygulamanın ilk sürümünde kendi kendine teşhis yardımı sağlanacağı belirtilirken ilerleyen dönemde salgının yayılmasını önleyici gelişmelerinde ekleneceği belirtildi.

Google’ın Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nden ve Dünya Sağlık Örgütü’nden aldığı bilgiler ile koronavirüs salgını vakaları hakkında verilere kolayca erişim sağlayabiliyoruz. Ayrıca bu iki kurum vermiş olduğu bilgiler ile kişinin enfekte olması durumunda yapması gerekenlerin açıklandığı bir rehberde bulunuyor. Tüm bu bilgilerin yer alacağı uygulama iOS, Android ve Web tabanlı olarak uygulama halinde kullanıcılara sunulacak.

Uygulama üzerinde eski Google ve Microsoft çalışanlarının yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü danışmanları ve temsilcileri de yer alıyor. WHO MyHealth uygulaması açık kaynak kodlu olarak 30 Mart’ta kullanıma sunulacak. Uygulama görüntüsü ile ilgili görsellerde geçtiğimiz gün yayınlandı.

Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Uygulaması Geliştiriyor! Enfekte olunması durumunda yapılması gerekenler, enfekte olduğunu düşünenlerin yapması gerekenler gibi pek çok ipucu ve bilgiler WHO MyHealth uygulamasında kullanıcıları bekliyor. İddialara göre uygulamanın gelecek sürümleri bulunulan bölgeye göre gerçek zamanlı uyarılar sunacak. Bu izlemelere kullanıcıların izin vermesi dâhilinde erişim sağlanabilecek. Halihazırda kullanıcı izin vermediği sürece uygulama izleme yapamayacak.

Salgına karşı teknolojinin de kullanılması nasıl sonuçlar doğuracak merak ediliyor. WHO MyHealth uygulaması salgınlara nasıl tepki verecek hep birlikte göreceğiz. Asıl amacı kişinin kendi durumunu teşhis etmesi olan uygulamanın ilerleyen sürümleri ile daha geniş kapsamlara ulaşması bekleniyor. Uygulamanın App Store ve Google Play Store üzerinden kullanıcılara ücretsiz olarak yayınlanacağı da belirtildi.