Ana sayfa Öne Çıkanlar Xbox Series X Kontrolcüsü Mobil Cihazlarda da Çalışacak!

Xbox Series X Kontrolcüsü Mobil Cihazlarda da Çalışacak!

410
xbox-series-x-kontrolcusu-mobil-cihazlarda-da-calisacak

Xbox Series X Kontrolcüsü Mobil Cihazlarda da Çalışacak! Microsoft, Xbox Series X için geliştirilen yeni oyun kumandası hakkında geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu. Microsoft kontrolcünün iOS ve Android cihazlarla uyumlu olacağını açıkladı. Yani yeni kontrolcü ile oyuncular akıllı telefon ve tabletler üzerinden oyun oynayabilecek.

Bir süredir çalışmaları devam eden yeni oyun konsolu Xbox Series X’in kontrolcüsünün mobil cihazlar ile de uyumlu olacak olması oyun severleri mutlu eden bir detay oldu. Yeni oyun konsolu tasarımı ve bazı teknik özellikleri konusunda geçtiğimiz günlerde detaylar belli olmuştu. Microsoft bu detayların üzerine konsol kontrolcüsünün mobil cihazlar ile de uyumlu olacak olmasını duyurması işin ekstrası oldu. Henüz bir duyuru olsa da piyasaya sürüldükten sonra bu özelliğin pek çok kullanıcı tarafından sevileceğini söylemek yanlış olmaz.

Xbox Series X Kontrolcüsü Mobil Cihazlarda da Çalışacak! Microsoft tarafından yapılan açıklamada Xbox Series X için geliştirilen bu kontrolcü iOS ve Android cihazlar ile tam uyumlu olarak çalışacak. Böylece Xbox kullanıcıları kontrolcülerini mobil cihazları üzerinden de aktif olarak kullanabilecek. Video oyun sektörüne ağırlık vermeye devam eden Microsoft ilerleyen dönemde yeni sürprizler ile karşımıza çıkması da bekleniyor. Game Pass adını verdiği ücretli abonelik sistemi ile oyunculara etkileyici bir deneyim sunan şirket xCloud adında başka bir oyun akış hizmetine de sahip. Bunların yanı sıra yeni kontrolcü ile birlikte Microsoft mobil platformda da girişimler yapmak için kolları sıvamış gibi gözüküyor.

Şirketin açıkladığı mobil uyumluluk dışında kontrolcünün farklı özellikleri de bulunuyor. Kontrolcünün X serisi tüm cihazlarda kullanılabilir olacağını da belirtti. Yeni konsol olan Microsoft Xbox Series X’in ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda henüz resmi bir tarih bulunmuyor. Ancak bu özellikler ile birlikte iyi bir satış rakamına ulaşacağını söylemek yanlış olmaz.