Ana sayfa Öne Çıkanlar WhatsApp Koronavirüse Karşı Önlem Aldı!

WhatsApp Koronavirüse Karşı Önlem Aldı!

398
WhatsApp Koronavirüse Karşı Önlem Aldı!
WhatsApp Koronavirüse Karşı Önlem Aldı! - MOBİL DELİSİ

WhatsApp Koronavirüse Karşı Önlem Aldı! Dünya genelinde büyük bir etki yaratan ve insanların kendilerini dış dünyadan izole etmesine kadar giden önlemlerde internet trafiğinde de sıkıntılar ortaya çıkmaya başladı. Artan veri trafiği yüzünden başta sosyal medya platformları olmak üzere birçok dijital platform veri trafiği konusunda önlem almaya devam ediyor. Önlem alan platformlara yeni katılan isim WhatsApp odu.

Dış dünyadan izole olma önlemlerinin ardından WhatsApp veri trafiğinde yaklaşık %50 oranında artış ile karşı karşıya kaldı. Bu durum karşısında Facebook’un sahibi olduğu platform için bir takım önlemler alınması kararına varıldı. Yapılan haberlere göre WhatsApp, Hindistan da video durum güncelleme video sınırını 30 saniyeden 15 saniyeye indirdi.

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinde WhatsApp’ın almış olduğu bu önlemin bir başlangıç olduğu ve ilerleyen dönemde bu durumun tüm dünyada uygulanabileceği iddia ediliyor. Yapılan bu veri trafiğini azaltma önlemi karşısında Facebook’tan resmi bir açıklama gelmedi.

WhatsApp Koronavirüse Karşı Önlem Aldı! Yapılan habere göre bu kısıtlamanın da kalıcı olmadığı ve ülkelerdeki karantina önlemlerinin hafiflemesiyle birlikte uygulamanın tekrardan 30 saniye sınırına geri döneceği de iddia edildi. Alınan bu önlemin şuan itibariyle neden yalnızca Hindistan da uygulandığı konusunda ise net bir açıklama bulunmuyor. Facebook’un önümüzdeki günlerde almış olduğu bu önlemi neden yalnızca Hindistan’da uyguladıklarına dair bir açıklama da getirmesi bekleniyor.

Salgının her geçen gün artması ve dış ortamdan izolasyon konusunda şirketlerin aldığı önlemler git gide artıyor. Önümüzdeki günlerde internet kullanımı ile ilgili nasıl bir gelişmeler ile karşı karşıya kalacağımız da merak ediliyor. WhatsApp’ın uyguladığı 15 saniye sınırlamasının ülkemizde de uygulanıp uygulanmayacağı konusu ilerleyen günlerde resmi olarak Facebook tarafından açıklanması bekleniyor.