Ana sayfa Öne Çıkanlar WhatsApp İOS için Beta Sürümü Güncelledi!

WhatsApp İOS için Beta Sürümü Güncelledi!

398
WhatsApp, İOS için Beta Sürümü Güncelledi!
WhatsApp, İOS için Beta Sürümü Güncelledi! - MOBİL DELİSİ

WhatsApp İOS için Beta Sürümü Güncelledi! WhatsApp geliştirici ekibi Apple işletim sistemi ios için yeni beta güncellemesini yayınladı. WhatsApp hem Android için hem de ios işletim sistemi için yeni beta sürüm güncellemesini getirdi. Her iki işletim sistemi içinde yeni birçok özellik içeren WhatsApp kullanıcılar tarafından da beğenileceği ön görülüyor.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp yenilik sürecine girdi. Uygulamanın hem Android hem de İOS için yeni beta sürümünün güncellemesini resmi olarak duyurdu. Yeni beta sürüm ile gelecek birçok yeni özellik göz önüne seriliyor. Genellikle farklı zamanlarda yayınlanan geliştirici güncellemeleri bu kez her iki platform içinde aynı anda yayına sunuldu.

İki eko sistemde de farklı özellikler barındıran beta sürüm oldukça iddialı geliyor. Belirli bir süre sonra özelliklerin bir araya toplanması ve her iki platform içinde hemen hemen aynı özelliklere sahip olması bekleniyor. Android sürümü için sunulan beta sürüm yeniliklerinden dikkat çekenler arasında engellediğimiz kişinin mesaj ekranına girdiğimizde karşımıza çıkan baloncuk oldu. Bu bildirim ile engellemiş olduğunuz kişinin uyarısı yapılıyor. Ayrıca yeni beta sürüm ile birlikte engellenen bu kişiler belirli kategoriler şeklinde ayrılabilecek. İş hesabı ve normal hesap olarak WhatsApp kendisi bu kategorileştirmeyi yapacak.

WhatsApp İOS için Beta Sürümü Güncelledi! İOS işletim sistemi için beta sürüm ile gelecek yenilikler arasında açılış ekranındaki tasarım dikkatleri çekiyor. Instagram ve WhatsApp üzerinden reklam çalışmaları yapan Facebook, açılış ekranı tasarımlarını değiştirerek buraya “from Facebook” ibaresini ekledi. Ayrıca İOS işletim sistemi için gelen tasarım değişikliklerinden bir diğeri de Ayarlar menüsünün tasarımı oldu. Buraya da daha büyük şekilde Facebook ibaresi eklendi. Genellikle iOS işletim sisteminde tasarımsal olarak yapılan beta sürümünde bir değişiklikte profil resmi olmayan kişilerin ikonlarında yapıldı.

Beta sürümü için yayınlanan yeniliklerden dikkat çekenler bu şekildeydi. Bu yeniliklerin güncelleme şeklini alıp ne zaman yayınlanacağı konusunda henüz net bir açıklama bulunmuyor. WhatsApp’ın ilerleyen günlerde yenilikleri resmi olarak Android ve iOS işletim sistemleri üzerinden duyurması bekleniyor.