Ana sayfa Öne Çıkanlar Xiaomi Realme Buds Air Satışa Çıkıyor!

Xiaomi Realme Buds Air Satışa Çıkıyor!

436
Realme Buds Air Satışa Çıkıyor!
Realme Buds Air Satışa Çıkıyor! - MOBİL DELİSİ

Xiaomi Realme Buds Air Satışa Çıkıyor! Kablosuz kulaklık pazarına yeni bir oyuncu daha dahil oldu. Samsung, Apple, Huawei’nin liderliğindeki pazara giriş yapan Xiaomi, realme markası ile rakiplerine göre nispeten daha düşük fiyatı ile satışa sunuluyor. Geçtiğimiz aylarda küresel pazarda satışa sunulan cihaz ülkemizde de nihayet kullanıcı ile buluşmaya hazırlanıyor. Gerçekleştirilen canlı yayın ile tanıtımı yapılan Buds Air düşük fiyatı ile dikkatleri çekiyor.

Ülkemizde Xiaomi AirDots 139 TL’lik fiyatı ile dikkat çekerken rakiplerine göre özellik anlamında oldukça aşağıda kalıyor. Gerek özellik gerekse bütçe dostu olması konusunda yenilik arayan Xiaomi, realme Buds Air’ı geçtiğimiz aylarda global pazarda resmi olarak tanıtmıştı. Ülkemizde de bugün itibariyle tanıtımı gerçekleştirilen cihaz özellik anlamında da başarılı bir performansa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Malzeme kalitesi olarak şık ve AirDots’a nazaran oldukça iyi duran Buds Air, sarı, siyah ve beyaz renk seçenekleri ile satışa çıkıyor. Bluetooth 5.0 teknolojisini barındıran kablosuz kulaklıkta R1 yongası yer alıyor. Kulaklığın dikkat çeken bir diğer özelliği ise oyun moduna geçildiğinde gecikme süresi 120 ms’ye ye kadar düşüyor. Rakiplerine göre oldukça başarılı olan bu rakam kulaklığın alınması için geçerli bir sebep gibi gözüküyor.

Realme Buds ile Gaming Mode özelliği de geliyor

Toplamda iki mikrofon bulunan kulaklıkta mikrofonların biri gürültü önleyici özelliğinde. Müziği kontrol etmek için üzerinde bir yönlendirme tuşu bulunan kulaklıkta Gaming Mode özelliği de bulunuyor. Bu özelliğe geçiş için iki kulaklığa da yapılacak birer dokunuş ile Buds Air’da Gaming Mode aktif oluyor.

17 saat pil ömrü bulunan cihaz şarj kutusu olmadan 3 saat aktif kullanılabiliyor. Realme Buds Air tanıtımında açıklanan Türkiye satış fiyatı ise 549 TL olarak belirlendi. Realme Buds Air 21 Nisan tarihi itibariyle satışa çıkacak.