Ana sayfa Öne Çıkanlar Spotify’dan Çocuklara Özel Müzik Uygulaması

Spotify’dan Çocuklara Özel Müzik Uygulaması

267
Spotify’dan Çocuklara Özel Müzik Uygulaması
Spotify’dan Çocuklara Özel Müzik Uygulaması - MOBİL DELİSİ

Spotify’dan Çocuklara Özel Müzik Uygulaması. Müzik platformları arasında popüler olan Spotify, yeni uygulaması Spotify Kids ile küçük bireyler için yeni bir uygulama geliştirdi. Ebeveyn kontrolünde olacak uygulama şu an sadece 3 ülkede kullanılabilir durumda. Ancak yakın zamanda diğer ülkelerde de açılması bekleniyor.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya müzik dinlemesini sağlayan Spotify, yaklaşık 50 milyon şarkı ile hizmet veriyor. Her türden şarkıyı abonelerine sunan uygulama ayrıca podcast ve müzik dışı bazı yayınları da içeriğine dahil ediyor. Farklı dillerde, farklı temalarda ve türlerdeki birçok içerik içerisinde çocuklar için bir tür bulunmuyordu. Bu eksiğe çözüm bulmak isteyen Spotify ebeveynlerin kontrolünde Spotify Kids uygulamasını geliştirdi.

Ebeveynlerin kontrolü altında çocukların Spotify uygulamasını kullanabiliyor olması bir açıdan ailelerin de içini rahatlatıyor. Ebeveyn kontrolü özelliği ile çocuklarının erişim sağlayabileceği içeriklere sınırlama getirebilecek olan aileler güvenli bir ortamda sağlamış olacak. Ayrıca tasarımsal açıdan yeni uygulama büyük tuşlar ve renkli tasarımı ile de minik dostlarına kolay kullanım rahatlığı sağlıyor.

Spotify’dan Çocuklara Özel Müzik Uygulaması

Beta sürümü ile yayın hayatına giren uygulama şuan sadece İrlanda, Birleşik Krallık ve Avustralya’da kullanılabilir durumda. Spotify Premium Aile aboneliğine sahip olan kişilerin indirebildiği uygulama için ekstra bir ücret istenmiyor. Spotify Kids uygulamasına erişim için Google Play Store ya da App Store üzerinden indirilerek kullanıcı adı ve şifre girişi yapıp sağlanıyor.

Tasarımsal olarak çocuklara yönelik pek çok çizgi içeren Spotify Kids, özel olarak seçilmiş içeriklerin yanı sıra çizgi karakterlerden oluşan avatarlar ile özel profil oluşturma imkanı da sunuyor. Uygulama profil bölümünde yaş grubu seçildikten çocukların dinleyeceği şarkılarda kontrol ediliyor ve bu yaş aralığında şarkılar öneri olarak sunuluyor.

Uygulama beta sürümü şu an 3 ülkede yayında. Henüz ülkemizde aktif olmayan uygulamanın ne zaman global sürümde yayına sunulacağı içinde net bir bilgi bulunmuyor. Spotify Premium Aile üyeliği ile kullanılan uygulama için ekstra bir ücret ödenmesi gerekmiyor. Yavaş yavaş dünya genelinde yayına sürülmesi planlanan uygulamanın ülkemizdeki resmi yayın tarihinin de ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.