Ana sayfa Öne Çıkanlar Mobil Yarış Oyunu Forza Street Oyuncularla Buluşmaya Hazırlanıyor

Mobil Yarış Oyunu Forza Street Oyuncularla Buluşmaya Hazırlanıyor

494
mobil-yaris-oyunu-forza-street-oyuncularla-bulusmaya-hazirlaniyor

Konsol oyuncularının vazgeçilmez araba yarışı oyunu Forza, kullanıcısına sunduğu yüksek kaliteli grafiklerle ve gerçekçi sürüş deneyimiyle sürekli olarak oyun dünyasının en çok ilgi çeken oyunları arasında bulunuyor. Samsung’un yeni akıllı telefon girişimleriyle birlikte gözde konsol oyunu Forza, Forza Street ismiyle Android platformunda yerini almaya hazırlanıyor.

Samsung ve Xbox arasında yapılan ortaklık sayesinde çok beklenen mobil yarış oyunu Forza Street, ilk önce Samsung telefon sahipleri tarafından oynanabilecek. Xbox ve Windows platformlarında olduğu gibi Forza serisi, kazanılan yarışların ardından oyunculara farklı araba koleksiyonları yapılmasını sağlayan ücretsiz bir sokak yarışı oyunudur.

Ortaklık, Samsung’un San Francisco’daki Unpacked 2020 etkinliğinin bir parçası olarak açıklandı. Çok sevilen yarış oyununun ön kayıt şu an Galaxy Store ve Google Play üzerinden yapılabiliyor. Bununla birlikte oyunun ilkbahar aylarında oyun dünyasında yerini alacağı duyuruldu.

Forza Street ilk kez 2019 yılının nisan ayında PC platformları için piyasaya sürülmüştü yapılan anlaşmanın ardından yeni gelişmelerin sadece mobil platformlar üzerine olacağı açıklandı.

Klasik, modern sporlar ve retro süper arabalar yarışlarda kullanılabilecek arabalar arasında yerini alacak. Galaxy akıllı telefonun piyasaya sürülmesinden sonra Forza Street diğer Android telefonlar ve iOS için de piyasaya sürülecek.

Samsung Xbox ile Forza oyunu için anlaşma yaptı

11 Şubat tarihinde San Francisco, California’da gerçekleştirdiği Unpacked Etkinliği’nde Samsung, yeni akıllı telefonlar serisi Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra’yı tanıtmıştı. Aynı zamanda katılımcılara sürpriz yaparak katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip’i de kullanıcılara tanıttı.

Yepyeni 4 adet akıllı telefonu tanıtmasının ardından yeni iş birliklerini de açıklayan Samsung bu doğrultuda Netflix, Google ve Microsoft ile partnerliğini duyurdu. Microsoft ile özellikle oyun odaklı ortaklıklar hedefleyen Samsung, etkinlikte mobil oyun dünyası için bir gelişmeye adım attı.

Samsung’un Strateji Direktörü David Park, seyircilerle buluştuğu esnada yaptığı konuşmada şirketin Xbox ile üst düzey bulut tabanlı oyun servisi üzerinde ortaklık kurduğunu ve detaylı açıklamaların daha sonra geleceğini duyurdu.

Microsoft sözcüsü, yaptığı açıklamada: “Dünyanın dört bir yanında bulunan oyuncuların istedikleri cihazda mükemmel ve yüksek kaliteli oyunlara erişebilmesi gerektiğine inanıyoruz. Samsung gibi ortaklarla çalışarak Project xCloud yolculuğumuzda önemli bir yol kat etmeyi hedefliyoruz. Project xCloud’u oyuncular için daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı oluyoruz. Bu yıl içerisinde daha fazlasını paylaşmayı dört gözle bekliyorum.” açıklamasını yaptı.

Konuşması esnasında Microsoft’un Forza Street oyununu Samsung Galaxy cihazlara özel olarak sunacağını belirten Park, yarışların genelde 1 dakikadan daha kısa sürdüğüne de açıklamasında yer verdi.