Ana sayfa Öne Çıkanlar PUBG Mobile Yeniden Hindistan’da!

PUBG Mobile Yeniden Hindistan’da!

459
pubg-mobile-yeniden-hindistanda

PUBG Mobile Yeniden Hindistan’da! Dünyanın en popüler oyunları arasında yer alan PUBG Mobile geçtiğimiz aylarda bazı ülkelerde yasaklanmıştı. Bu ülkelerden biri de Hindistan’dı. Hindistan pazarına geri dönüş sağlayabilmek için çözümler üretmeye çalışan PUBG Mobile yönetimi 100 milyarlık bir yatırım ile yeni planlarını açıkladı.

pubg-mobile-yeniden-hindistanda-2

PUBG Mobile India adlı yeni oyunun Hindistan’daki kullanıcılara özel olarak tasarlanacağı da açıklamada belirtildi. TechCrunch’ın haberinde PUBG Mobile’ın önümüzdeki haftalar içerisinde yeniden Hindistan pazarına döneceği iddia edildi. Öte yandan espor alanında da yatırımlarını geliştirmek isteyen şirket turnuva, büyük ödül ve etkinliklere de odaklanmak istediğini belirtti. Şirketin bağlı olduğu Güney Koreli ana şirket Krafton, Hindistan’da Tencent ile bağlarını koparttığı da gündeme gelmişti.

Oyun Çin merkezli Tencent ile birlikte anılıyor. Hemen hemen yayınlandığı tüm ülkelerde oyunun yayıncısı konumundaki Tencent olduğu biliniyor. Ancak Tencent ile oyunun bağı sebebiyle bazı ülkelerde güvenlik kaygıları yüzünden oyun yasaklanmıştı. Oyunun en popüler olduğu ülkelerden biri olan Hindistan’da da oyunu ülkede tutabilmek için Krafton çözümü Tencent ile bağları kopartmakta buldu. Şirket geçtiğimiz hafta tüm PUBG Mobile verilerini ve oyuncu bilgilerini Microsoft Azure hizmetine taşımak için Microsoft ile küresel çapta bir anlaşma imzalamıştı.

pubg-mobile-yeniden-hindistanda-3

PUBG Corporation tarafından yapılan açıklamada ise “Hintli oyuncu verilerinin gizliliği ve güvenliği, PUBG Corp. İçin oldukça önemli ve önceliktedir. Şirket, güvenliği güçlendirmek için Hintli kullanıcıların kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerini tutan depolama sistemleri üzerinde düzenli denetim ve doğrulamalar gerçekleştirecektir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

PUBG Mobile Yeniden Hindistan’da! PUBG Mobile’ın Hindistan’da yeniden yayına girmesine sayılı günler var demek yanlış olmaz. Yaklaşık 50 milyon oyunun yeniden oyunu oynayacağı günün duyurusunun yakında yapılması bekleniyor. PUBG Mobile ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.