Ana sayfa Öne Çıkanlar PUBG Mobile Sektörü Sallamaya Kaldığı Yerden Devam Ediyor!

PUBG Mobile Sektörü Sallamaya Kaldığı Yerden Devam Ediyor!

187
pubg-mobile-sektoru-sallamaya-kaldigi-yerden-devam-ediyor

PUBG Mobile Sektörü Sallamaya Kaldığı Yerden Devam Ediyor! Mobil oyun sektörünün hızla büyümeye ve gelişmeye devam ettiği bu günlerde PUBG Mobile piyasadaki yerini istikrarla korumaya devam ediyor. Ülkemizde de çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan PUBG Mobile, PC ve konsol oyunlarının mobil platformlarına optimize edilmesine de ön ayak olmuştu.

PUBG Mobile çıkış yaptığı günden beri Türkiye’de en çok oynanan mobil oyunlardan biri. Yani oyun ülkemizde oldukça seviliyor. Bu durum düşünüldüğünde PUBG Mobile oyununa en çok para harcayan ülkelerden birinin Türkiye olması da pek şaşırtmıyor.

pubg-mobile-sektoru-sallamaya-kaldigi-yerden-devam-ediyor-2

Mobil sektörünün en güçlü analiz araçlarından biri olan Sensor Tower geçtiğimiz günlerde aylık ve senelik sektör karnelerini hazırladı. Bu karneye göre dünya genelinde en çok para harcanan mobil oyunlar ortaya çıktı. Tahmin edebileceğiniz üzere PUBG Mobile hem global pazar hem de Türkiye pazarında en çok para harcanan oyunlardan biri.

PUBG Mobile Sektör Raporları

Sensor Tower tarafından açıklanmış olan verilere göre 2022 yılının ilk çeyreğinde en çok hasılat yapan oyunların en başında Honor of Kings geliyor. Honor of Kings hem global pazar, hem Türkiye pazarında oldukça popüler bir oyun.  Verilere göre Honor of Kings 741 milyon dolar hasılat ile listenin birincisi konumunda. Yine açıklanmış olan bu verilere göre listenin ikinci sırasında ülkemizde de çok popüler olan PUBG Mobil yer alıyor. Çok daha fazla mobil oyun haberi için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.