Ana sayfa Öne Çıkanlar PUBG Mobile Oyun Boyutunu Küçülttü!

PUBG Mobile Oyun Boyutunu Küçülttü!

17
pubg-mobile-oyun-boyutunu-kuculttu

PUBG Mobile Oyun Boyutunu Küçülttü! Battle royale ve mobil oyun denilince akla ilk gelen yapımlardan olan PUBG Mobile oyun boyutunu küçülttü. Yeni kurulum sistemi sayesinde oyun boyutunda büyük oranda bir küçültme sağlandı. Play Store üzerinden oyunu indirmek isteyen oyuncular yeni özelliği olan Hafif Kurulum ile daha küçük boyutlarda oyunu kurabilecek.

pubg-mobile-oyun-boyutunu-kuculttu-2

PUBG Mobile’ın yeni tanıtmış olduğu Hafif Kurulum ile hatırı sayılır boyut düşüşü yaşayan oyun birçok oyuncunun da depolama sorununu ortadan kaldırmış olacak. Yeni özellik şu an için yalnızca Android işletim sistemi için aktif durumda. Google Play Store üzerinden indirerek yeni Hafif Kurulum özelliğinden faydalanmak mümkün. Hafif Kurulum özelliğinin altında ise yeni kaynak yönetim teknolojisi yer alıyor. Bu teknoloji ile birlikte dosya boyutları %70’e kadar küçültülebiliyor. Bunu gerçekleştirirken oyun kalitesinden ise ödün verilmiyor. Oyun yüklendiğinde karşımıza 2 kaynak seçimi sunuluyor. Bunlar,

  • Low – Spec Resource Pack (Düşük kaliteli ama akıcı)
  • HD Resource Pack (Yüksek Kaliteli)

PUBG Mobile Oyun Boyutunu Küçülttü! Düşük kaliteli fakat akıcı sürüm toplamda 329 Mb, HD sürüm ise 583.2 Mb olarak karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 250 Mb’lık bir tasarruf için Düşük kaliteli fakat akıcı mod bazı oyuncular için cazip olacak gibi gözüküyor. Oyunun yanlış sürümünü yüklemeniz durumunda bile ayarlardan indirme kısmına gelerek istenilen sürümü yüklemekte artık oyunda mümkün. PUBG Mobile ikonlar, ses paketleri ve haritalar gibi içeriklerinde kullanıcı isteği doğrultusunda indirilmesine olanak tanıyor.

Oyunun Google Play Store linkine buradan erişebilirsiniz. PUBG Mobile ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.