Ana sayfa Öne Çıkanlar Pokemon GO Artık Resmi Olarak Türkiye’de!

Pokemon GO Artık Resmi Olarak Türkiye’de!

295
Pokemon GO Artık Resmi Olarak Türkiye’de!

Pokemon GO artık resmi olarak Türkiye’de! Pokemon fanlarının ve mobil oyun sevdalılarının yıllardır beklediği oyun Pokemon GO, Türkiye için çıkışını gerçekleştirdi. Kısa süre içinde fenomen oldu ve çıkışından bu yana yüz milyon indirmeyeye ulaştı. Yaklaşık olarak yirmi beş yıllık oyun serisi olan Pokemon’un; “Pokemon: Let’s Go, Pikachu!” ve “Pokemon: Let’s Go Eevee!” oyunlarının grafik motorlarının temeli Pokemon GO ile atıldı. Aynı zamanda da oyunun geliştiricisi Niantic, AR teknolojisini sanal gerçeklik gözlüğü kullanmaya gerek kalmadan telefon kamerasına uyarlamayı başarmıştı. Ayrıca oyunda Pokemon evrenine dair detaylar birinci elden deneyimlemeyi de sağlıyor.

Oyunun geliştiricisi Niantic. Fakat şu anki haline gelmesinde en büyük katkı, geliştirici stüdyo dışından geliyordu. Bu isim de Nintendo fanlarının çok iyi bildiği bir isim. Satoru Iwata. Bu isim Nintendo’nun eski CEO’su. Kendisi zaten bir oyun dâhisi olarak tanınıyor.

Pokemon GO Artık Resmi Olarak Türkiye’de!

Pokemon GO

2016 yılında çıkmış olan Pokemon GO, çıktığı dönemden beri oyuncuları tarafından sevilerek oynanıyor. Fakat bu oyunu oynamaktan muzdarip olan Türkiye’deki severleri geç olsa da beklediklerine kavuştular. Artık dilediğiniz gibi Pokemon avlayabilir ve oyun başında seçtiğiniz takımla birlikte diğer takımların bölgelerine saldırabilirsiniz. Aynı zamanda da Roket takımına karşı pokemonları çarpıştırabilirsiniz.

Pokemon GO Artık Resmi Olarak Türkiye’de! Oyunun belirlemiş olduğu noktaların tamamında ihtiyacınız olan eşyaları edinebilirsiniz. Adları Team Valor, Team Instinc ve Team Mystic olan takımlardan herhangi birini seçerek başka takımların pokemon yerleştirdiği bölgelerde onlar alt edebilirsiniz. Ayrıca belli tarihlerde de oyunun belirlemiş olduğu bölgelerde çıkan event’lerde çok daha güçlü pokemonlara karşı arkadaşınız ile birlikte savaşabilirsiniz. Pokemon Go ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.