Ana sayfa Öne Çıkanlar Plague Inc. Korona Virüsü ile Rekorlara Devam Ediyor!

Plague Inc. Korona Virüsü ile Rekorlara Devam Ediyor!

444
Plague Inc. Korona Virüsü ile Rekorlara Devam Ediyor!
Plague Inc. Korona Virüsü ile Rekorlara Devam Ediyor! - MOBİL DELİSİ

Plague Inc. Korona Virüsü ile Rekorlara Devam Ediyor! Gerçek zamanlı strateji oyunu olan Plague Inc. Korona virüsü ile satışlarını ve popülerliğini her geçen gün arttırıyor. Gerçek zamanlı strateji oyunu olan Plague Inc. oyununda insanlığın sonunu getirmeye çalışıyorsunuz.  Uzun yıllardır piyasada bulunan oyun korona virüsü ile yeniden gündeme gelmek ile kalmadı satış konusunda da rekora doğru ilerliyor.

Android, iOS ve Windows Phone platformlarında yer alan oyun her geçen gün satışlarını daha da yukarıya çekmeye devam ediyor. BBC’nin yaptığı açıklamaya göre oyun geçtiğimiz hafta Çin’de en çok satan uygulama olarak zirvede yer aldı. Ndemic Creations tarafından geliştirilen oyunda pek çok hastalık çeşidi bulunuyor. Bu hastalıklardan bakteriler, parazitler, mantarlar ve virüsleri dünya genelinde yayarak insanlığı yok etmeye çalışıyorsunuz. 1 kişiden başlayarak yayılan hastalığa mutasyonlar geçirterek ilaç geliştirilmesi zorlaştırmaya ve daha da yayılması hedeflenen oyunda pek çok etkende kullanmak mümkün. Virüsü yaydıkça kazanılan DNA puanları ile geliştirmeler yapmakta mümkün.

Plague Inc. Korona Virüsü ile Rekorlara Devam Ediyor!

2012 yılında yayınlanan oyun aynı yıl IGN tarafından yılın strateji oyunu ödülünü almıştı. Oyun yapımcısı Ndemic Creations aldığı korona virüsü salgını soruları için insanları Dünya Sağlık Örgütü’ne yönlendirdi. Öte yandan Plague Inc. Kurucusu olan James Vaughan oyunun amacının kötü olduğunun farkında olduklarını ancak sanal dünya ile gerçek dünyanın karıştırılmaması gerektiğini düşündüklerini belirtti.

120 milyondan fazla indirilen oyun Plague Inc. Aldığı yeni güncelleme ile oyun içerisine koronavirüs ile alakalı getirdiği içerikleri arttıracağı söylentileri her geçen gün artıyor. Oyunun önümüzdeki haftalarda da gündemde kalacağı ve Çin’de olduğu gibi farklı ülkelerde de en çok indirilen uygulama olarak anılacağı tahmin ediliyor. Öte yandan Ndemic Creations geçtiğimiz dönemde Ebola virüsü ve savaş için topladığı yardımları çeşitli kurumlara bağışlamıştı. Bu bağış organizasyonunu korona virüsü içinde yapıp yapmayacağı bilinmiyor. Geçtiğimiz kampanyada 800.000 oyuncunun katıldığı kampanyada 76.000 dolar yardım fonu toplanmıştı. Bu konu ile ilgili ilerleyen günlerde Ndemic Creations’ın açıklama yapması da bekleniyor. Oyuna güncelleme ile eklenecek yeni özelliklerin ise ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.