Ana sayfa Öne Çıkanlar NVIDIA GeForce NOW iOS’a Geldi!

NVIDIA GeForce NOW iOS’a Geldi!

47
nvidia-geforce-now-iosa-geldi

NVIDIA GeForce NOW iOS’a Geldi! Nvidia’nın oyun yayın platformu GeForce Now Apple ekosisteminde tarayıcı üzerinden erişilebilir bir hale geldi. Böylece Apple tarafından App Store’dan kaldırılan ve yasaklanan oyunlar iOS cihazlara dönüş yapabilecek.

Nvidia tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada GeForce Now hizmetinin iOS cihazlar için aktif olduğu belirtildi. Bu hizmet sayesinde PC oyunları, iPhone ve iPad üzerinden oynanabilecek. Oyuncuların merak ile beklediği bu gelişme sonrasında Fortnite da iOS cihazlarda oynanabilir hale geldi. Oyucular GeForce NOW kütüphanelerine iOS cihazlardaki tarayıcı üzerinden play.geforcenow.com adresine girerek erişim sağlayabilir. Sitenin ara yüzünün henüz beta aşamasında olduğunu belirten Nvidia önemli eksiklerinin bulunduğunun da altını çizdi.

nvidia-geforce-now-iosa-geldi-2

Platformda henüz dokunmatik bir arayüz bulunmuyor. Oyunları oynayabilmek için Bluetooth ya da güç girişi oyun pedi gerekli. MOBA ve strateji gibi yoğun klavye fare kullanımı gerektiren oyunların henüz oynanamadığı anlamına geliyor. GeForce NOW iOS cihazlarda Safari üzerinde Windows, Android ve Chrome OS’ta çalıştığı gibi stabil bir performans gösteriyor. Oyuncular bir seferde 1 saate kadar ücretsiz olarak istedikleri oyuna erişim sağlayabiliyor. GeForce NOW kendi özel oyunlarına sahip bir platform değil. Ancak Steam, Epic Games, uPlay gibi PC’deki yüzlerce oyunu göz önüne aldığımızda bunun pekte bir eksik olduğunu söyleyemeyiz.

nvidia-geforce-now-iosa-geldi-3

NVIDIA GeForce NOW iOS’a Geldi! Founders üyeliği alan kullanıcılar dört saate kadar oyun oynayabilirken, Nvidia’nın sunmuş olduğu RTX grafik kart teknolojisi gibi özelliklerden de yararlanabiliyor. Oyuncu tarafında iOS için en dikkat çekici özellik şüphesiz Fortnite’ın tekrar iOS’e dönmüş olması. Epic Games ve Apple arasındaki anlaşmazlık sonrası kaldırılan oyunun geleceği halen belirsiz. Ancak Nvidia GeForce NOW ile birlikte oyunu tekrar iPhone ve iPad’ler üzerinden oynamak mümkün.