Ana sayfa Öne Çıkanlar Nintendo’dan Yeni Bir Mobil Oyun!

Nintendo’dan Yeni Bir Mobil Oyun!

262
nintendodan-yeni-bir-mobil-oyun

Nintendo’dan Yeni Bir Mobil Oyun! Pikmin Bloom attığınız adımlar ile çiçeklerinizi büyüteceğiniz ve haritada Pikmin aradığınız zengin gerçeklik odaklı bir oyun. Nintendo ve Niantic ortaklığı ile geliştirilen oyun meraklılarını bekliyor.

Bu sıralarda kendi konsolu için çalışmalarına devam eden Nintendo mobil oyun tarafında oldukça hareketli. Uzun bir aradan sonra Pokemon Go ile benzer bir deneyim sunan Pikmin Bloom oyunu mobil cihazlar için indirmeye sunuldu.

Pikmin Bloom Neler Sunuyor? Niantic ve Nintendo tarafından geliştirilen Pikmin Bloom, zengin gerçeklik, adım sayar ve kamera bileşenlerini bir araya getirerek bunun üzerine temellendirişmiş bir oyun.

nintendodan-yeni-bir-mobil-oyun-2

Pikmin ismi oyun içerisinde attığınız her adımda ortaya çıkan bitkilere verilmiş. Tohum olarak ektiğiniz Pikminler attığınız adımlara göre büyüyor ve gelişiyor. Aynı zamanda bu sayede çiçeklerden tohumlar toplayarak koleksiyonunuzu büyütüyorsunuz. Günün sonunda ise geçmiş olduğunuz güzergah ve varsa çekmiş olduğunuz resimler rapor olarak gösteriliyor.

Nintendo’dan Yeni Bir Mobil Oyun! Yürürken yolunuza çıkan mantar benzeri bitkilerden besin almak amacıyla Pikminlerinizi bırakabiliyorsunuz. Oyun bu özelliği ile biraz Pokemon’a benziyor. 7 tane birbirinden farklı Pikmin türü mevcut ve uçma özelliği gibi türlerine özgün kabiliyetleri bulunuyor. Pikmin ile kurduğunuz bağların güçlenmesi sonucunda farklı hediyeler kazanabiliyorsunuz.

nintendodan-yeni-bir-mobil-oyun-3

Oyunun Android cihazlar için mağaza sayfasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nianticlabs.pikmin

Oyunun Apple cihazlar için mağaza sayfasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://apps.apple.com/us/app/pikmin-bloom/id1556357398

Daha fazla mobil oyun haberine anında ulaşmak için Mobil Delisi sayfamızı takipte kalın.