Ana sayfa Öne Çıkanlar New World Telefondan Oynanabilecek!

New World Telefondan Oynanabilecek!

235
mobil-delisi-new-world-telefondan-oynanabilecek

New World Telefondan Oynanabilecek! Amazon Games tarafından pazara sürülen ve dünyada büyük ses getiren MMORPG oyunu, PC oyuncuları ile geçtiğimiz haftalarda buluşmuştu. Oyunun PC için çıkışı üzerinden çok zaman geçmemişken New World cephesinden yeni bir haber daha yayınlandı. New World tutkunları artık oyunu istedikleri her yerde oynayabilecekler! Çünkü Amazon tarafından yapılan geçici bir çözüm ile oyun şimdi mobil olarak telefonlardan da oynanabilecek!

MMO’lar mobil cihazlar için pek de alışık olduğumuz oyunlar arasında değiller. Ancak New World, bu ön yargıyı kırmaya kararlı gibi gözüküyor. Steam Link uygulaması ile birlikte New World doğrudan telefon, tablet veya televizyon üzerinden oynanabilecek. Steam Link uygulaması Android cihazlarda, Samsung akıllı televizyonlarda uygulama kataloğu içerisinde yer alıyor.

new-world-telefondan-oynanabilecek-2

Reddit’te yayınlanan video ile ortaya çıkan bu durum sonrasında birçok oyuncu alternatif yöntemleri denemeye başladı. Reddit’te yayınlanan videoya linke tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz. Elbette PC’deki deneyimi mobil versiyonda beklememek gerekiyor. Yoğun dövüş, expedition koşusu ya da PvP’ler PC’dekine nazaran oldukça düşük kalitede. Ancak koltukta ya da otobüste New World deneyimini yaşayacağımızı düşündüğümüzde bu göz ardı edilebilecek bir durum sayılıyor.

Uygulamayı indirmek de oldukça kolay:

  • Uygulama mağazasından Steam Link’i yükleyin,
  • Steaim’in çalıştığı PC’ye giriş yapın,
  • Oyuna Başla!

new-world-telefondan-oynanabilecek-3

New World Telefondan Oynanabilecek! Oyunu daha performanslı bir şekilde oynamak için 5G, WiFi ya da Ethernet kablo bağlantısı öneriliyor. Steam Link, Steam’e ait bir araç olsa da Amazon Games’in bu durumu resmi olarak kabul edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor. İlerleyen dönemde Amazon’un konu ile ilgili resmi kararını açıklaması ile bu konu da bir aydınlığa kavuşacak. New World ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.