Ana sayfa Öne Çıkanlar Microsoft xCloud Android Çıkış Tarihi Açıklandı!

Microsoft xCloud Android Çıkış Tarihi Açıklandı!

448
microsoft-xcloud-android-cikis-tarihi-aciklandi

Microsoft xCloud Android Çıkış Tarihi Açıklandı! Son dönemlerin önde gelen oyun projeleri arasında yer alan Microsoft xCloud’un Android için çıkış tarihi geçtiğimiz günlerde resmi olarak açıklandı. Android akıllı cihazlar için geliştirilen ve beta olarak kullanıcılara sunulacak olan oyun sistemi Xbox Game Pass Ultimate içerisinde bir servis olarak yer alacak. Abonelik sistemine sahip oyuncular yeni sistemide mobil cihazları üzerinden kullanabilecek.

Microsoft, Xbox Game Pass ile oyunculara yaklaşık 150’ye yakın oyun sunmakta. Bu oyunlara abonelik sistemi ile birlikte hem konsol hem de bilgisayar üzerinden erişim sağlamak mümkün. Microsoft xCloud ile birlikte ise bu sisteme mobil cihazlarda eklenmiş olacak. Yani bu oyunlara PC, konsol ve mobil üzerinden erişim sağlanabilecek.

Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan sunucu üzerinden oyun hizmeti ilerleyen dönemde vazgeçilmez bir sistem haline gelecek gibi gözüküyor. Microsoft’ta bu konu üzerinden yoğun çalışmalarını sürdüren şirketler arasında yer alıyor. Xbox Game Pass Ultimate içerisinde sunacağı Microsoft xCloud hizmeti ilk ay için 5,90 TL olarak ücretlendirilecek. Daha sonra ise aylık 44,90 TL’ye ücretlendirilen hizmetten yararlanmak mümkün. Microsoft yaptığı açıklamada Microsoft xCloud hizmetinin Android cihazlar için çıkış tarihini 15 Eylül olarak paylaştı. Bu tarihten itibaren lansmana sunulacak ülkelerde bu hizmeti kullanmak mümkün olacak. Belirtmemiz gereken bir önemli nokta ise lansman ülkeleri arasında maalesef Türkiye yer almıyor. Bu sistemi kullanabilmek için ülkemizde bir süre daha beklememiz gerekecek.

Microsoft xCloud Android Çıkış Tarihi Açıklandı! Sistemi kullanan oyuncular Xbox Series X oyunlarına da erişim sağlayabilecek. Ayrıca bu sistemi kullanabilmek için 7 – 10 mb/s internet erişim hızına sahip olmak gerekiyor. Abonelik sistemi içerisinde yer alan başlıca oyunlardan göze çarpanlar Forza Horizon 4, Destiny 2, Gears 5 yer alıyor. Microsoft xCloud ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.