Ana sayfa Öne Çıkanlar MediaTek Yeni İşlemcisini Duyurdu!

MediaTek Yeni İşlemcisini Duyurdu!

408
mediatek-yeni-islemcisini-duyurdu

MediaTek Yeni İşlemcisini Duyurdu! Mobil işlemci sektöründe önemli bir yere sahip olan MediaTek, yeni bir amiral gemisi işlemcisi için hazırlandığını açıkladı. Dimensity 1000 Plus adını verdikleri serinin amiral gemisi akıllı telefonlarda kullanılacağı belirtildi.

Mobil işlemci sektöründe rakibi Qualcomm ile kıyasıya bir rekabet içerisinde olan MediaTek yeni bir seri için kolları sıvadı. Geçtiğimiz yıl duyurduğu Dimensity 1000 serisinin ardından firma şimdi de bu serinin bir üst modeli olan Dimensity 1000 Plus işlemcilerini tanıttı. Geçtiğimiz yılki modele göre 144 Hz ekran yenileme hız desteği bulunduğu iddia edilen çip set, ayrıca UltraSave teknolojisi ile daha güçlü ve performanslı bir şekilde 5G deneyimi sunacak. MediaTek yeni işlemcilerinde MiraVision teknolojisini de kullanacağı belirtildi. Yeni işlemcinin tanıtım görselleri ve özelliklerine bakıldığında önümüzdeki dönemlerde oyuncu telefonları içinde kullanılabilir olacağı iddiaları da yer alıyor.

AI-PQ özelliği de bulunduğu MediaTek tarafından belirtildi. Dimensity 1000 Plus içerisinde bulunan grafik kart sayesinde videolardaki dinamik renk algılamayı daha da geliştirdikleri belirtildi. HDR 10+’a da geçiş yapan işlemci rakiplerine karşı güçlü bir şekilde yarışta olduğunu gösterdi. Yıl bitimine kadar Dimensity 1000 Plus işlemciye sahip akıllı telefonları göreceğimizde belirtiliyor. MediaTek bu işlemci modelinden oldukça memnun olduğunu ve umutlu olduklarını da açıklamada sözlerine ekledi. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan iQ00 firması bu işlemciye sahip bir telefon çıkaracağını belirtmişti.

Akıllı telefon dünyası için önemli bir adım atan şirket rakipleri karşısında nasıl bir gelişim gösterecek hep birlikte göreceğiz. Ayrıca bu hamle sonrasında Qualcomm ve Snapdragon’dan nasıl bir dönüş alınacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Yaz ayı sonunda Dimensity 1000 Plus işlemciye sahip akıllı telefonlar listesininde yayınlanması bekleniyor.