Ana sayfa Öne Çıkanlar Google Stadia Tüm Android Cihazlara Geliyor! 

Google Stadia Tüm Android Cihazlara Geliyor! 

413
google-stadia-tum-android-cihazlara-geliyor

Google Stadia Tüm Android Cihazlara Geliyor! Google’un oyun platformu olan Google Stadia yeni özellikleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün yapılan iddialar Google Stadia’nın Android cihazlar üzerinden de erişiminin mümkün olacağı yönünde.

Tanıtıldığı günden beri oyuncular ve severleri tarafından beklenenin altında kalan Google Stadia yeni hamleler ile beklentileri karşılamak istiyor. Özellikle performans başarısı anlamında büyük hayal kırıklığı yaşatan Stadia’nın önümüzdeki dönemlerde neler yapacağı da merak ediliyor. Stabilite anlamında da sık sık gündeme gelen platform mobil tarafta anlık olarak belli Android telefonlarda kullanılabiliyordu. Yapılan iddialar sonrasında tüm Android cihazlarda kullanılacağı söylenen Google Stadia’nın resmi açıklamayı yapması da bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Google platform üzerinde bildirilen hataları düzelttiğini de belirtmişti.

Yeni özelliklerini de tanıtan uygulamanın ayarlar menüsünden “Experiment” seçeneği ile deneyimlemek mümkün. Ancak telefon özelliklerine bağlı olarak performans kayıpları ile karşı karşıya kalmakta mümkün. Yeniliklerden bir diğeri de uygulama üzerinde oyun oynarken bir kontrolcü ihtiyacının olmaması. Yeni dokunmatik kontrol araçları sayesinde ekran üzerinden oyun deneyimini sürdürmeniz mümkün. Oyun Çubuğunu dene seçeneği ile bu özelliği açabilirsiniz.

Google Stadia Tüm Android Cihazlara Geliyor! Yapılan güncellemeler sonrasında yeniliklerin ne kadar performansı etkileyeceği ve iyileştireceği soru işareti. Öte yandan platforma karşı şüphelerde devam ediyor. Google’ın tüm bunlara rağmen yatırımlarının devam edeceğini söylemek yanlış olmaz. An itibariyle Google Stadia’nın oyun dünyasında şöhrete sahip olmasa da ilerleyen yıllarda teknoloji ile birlikte oyun dünyasının önemli bir oyuncusu haline gelecek.

İlerleyen dönemler ve günlerde Google’ın Stadia için yapacağı güncellemeler ile birlikte daha stabil ve performans bakımından başarılı hale geleceğini de söyleyebiliriz. Önümüzdeki dönemde Android’e olan desteğin iOS içinde gelip gelmeyeceği de merak edilen konular arasında yer alıyor.