Ana sayfa Öne Çıkanlar iOS 14.5 ile Cihazlara PS5 ve Xbox Series Kontrolcü Desteği Geliyor!

iOS 14.5 ile Cihazlara PS5 ve Xbox Series Kontrolcü Desteği Geliyor!

123
ios-14-5-ile-cihazlara-ps5-ve-xbox-series-kontrolcu-destegi-geliyor

iOS 14.5 ile Cihazlara PS5 ve Xbox Series Kontrolcü Desteği Geliyor! Sony ve Microsoft yeni yeni nesil konsolları çıkışının üzerinden birkaç ay geçmiş olmasına rağmen gündemden düşmüyorlar. Teknolojinin ilerleyişi cihazları da birbirleri ile iç içe bir hale getiriyor. Ayrıca mobil cihazların güçlerinin bir konsol gücüne yaklaşması kontrolcü ihtiyacını da ortaya çıkarıyor. Geçtiğimiz günlerde Verge’ün haberine göre iOS kullanıcıları için yakın zamanda PS5 ve Xbox Series kontrolcü desteği geleceği açıklandı.

ios-14-5-ile-cihazlara-ps5-ve-xbox-series-kontrolcu-destegi-geliyor-2

The Verge’ün haberinde iOS 14.5 ile birlikte iOS cihazlara yeni nesil konsol kontrolcülerinin desteğinin geleceği açıklandı. Haberde iOS 14.5 beta sürümü bazı kullanıcılara açıldığı ve yeniliklerde PlayStation 5 DualSense kontrolcü ve Xbox Series kontrolcü destekleri eklendiği görülüyor. Henüz iOS 14 5 için yayın tarihi bilinmese de önümüzdeki aylarda bu özelliğe kavuşmuş olacağız.

ios-14-5-ile-cihazlara-ps5-ve-xbox-series-kontrolcu-destegi-geliyor-3

iOS 14.5 ile Cihazlara PS5 ve Xbox Series Kontrolcü Desteği Geliyor! Haber Xbox kullanıcıları için ya da Xbox kontrolcüsünü tercih edenler için gayet güzel olsa da PlayStation 5 kontrolcüsü için yeteri kadar güzel olmayabilir. Çünkü PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetik tuşları özelliği olan bir kontrolcü. Bu özelliklerin iOS cihazlarda çalışıp çalışmayacağı konusunda henüz net bir bilgi ise yok. Android cihazların her iki kontrolcüyü desteklediğini de hatırlatmakta fayda var. Mobil haberler ve çok daha fazlası için Mobil Delisi’ni takipte kalın.