Ana sayfa Öne Çıkanlar iOS 13.4 Beta 3 Yayınlandı!

iOS 13.4 Beta 3 Yayınlandı!

830
iOS 13.4 Beta 3 Yayınlandı!
iOS 13.4 Beta 3 Yayınlandı! - MOBİL DELİSİ

iOS 13.4 Beta 3 Yayınlandı! Apple, iOS 13.4 sürümünün kullanıcılara sunulması için yapılan çalışmalarını hızlandırdı. iOS 13.4 ile birlikte birçok yeni özelliğe kavuşacak olan Apple cihazları için geçtiğimiz günlerde yeni beta yayınlandı. İlk olarak 6 Şubat tarihinde iOS 13.4 için beta test sürümünü yayınlayan Apple bu sürümün ikinci betasını ise 20 Şubat tarihinde kullanıcılara sundu.

20 Şubattan sonra iOS tarafından bir beta açıklaması daha yapıldı. Henüz üç gün geçmişken yeni beta olan iOS 13.4 Beta 3 sürümü Apple tarafından yayınlandı. Öte yandan iPad OS içinde bir beta sürümü yayınlandı.

Apple’ın yayınladığı Beta 3’te ikinci beta ile karşılaştırıldığında net bir yenilik göze çarpmıyor. Çeşitli hata gidermelerinin yapıldığı Beta 3’te ekstra olarak bir yenilik yer almazken daha çok stabil hale gelmesi üzerinde çalışmalar yapılmış gibi gözüküyor.

iOS 13.4 Beta 3 ile Gelecek Yenilikler

iOS 13.4 ile birlikte hayatı kolaylaştıracak yenilikler göze çarpıyor. Posta uygulamasında sil ve yanıtla butonlarının yan yana bulunması kullanıcıların yanlışlıkla e postalarını silmesine neden oluyordu. Yapılacak güncelleme ile birlikte silme butonu en sola, yanıtla butonu ise en sağa taşındı. Böylece kullanıcıların yaşadığı sıkıntılarında minimuma inmesi bekleniyor. Yenilikler arasında iCloud Drive Klasör Paylaşım özelliği de yer alıyor. Ayrıca TV uygulamasında kütüphane sekmesi aile paylaşımına da iOS 13.4 ile birlikte açılacak.

NFC desteği olan araçlarda iPhone ve Apple Watch’ları araba anahtarı olarak kullanma özelliği sunacak olan CarKey ugulaması da iOS 13.4’ün dikkat çeken özellikleri arasında. Bir diğer yenilik ise memojiler final sürümü ile birlikte tüm kullanıcılara sunulacak olması.

Apple cihazlarına kullanıcıların Beta sürümleri yüklemek için yapması gereken birkaç işlem gerekli. Cihazlardan UDID kaydının yapılmış olması ya da beta profilin yüklü olması gerekiyor. Bunlardan herhangi birini yapan kullanıcılar Apple’nin yayınladığı tüm Beta sürümlerini cihazlarında kurabilecek ve deneyimleyebilecek. Ancak hatırlatma fayda var ki bu sürümler daha çok geliştiricilere yönelik olarak yayınlandığı ve normal kullanıcılar için tavsiye edilmediğini belirtmeliyiz.