Ana sayfa Öne Çıkanlar iMessage Güncellemesi Yolda!

iMessage Güncellemesi Yolda!

437
iMessage Güncellemesi Yolda!
iMessage Güncellemesi Yolda! - MOBİL DELİSİ

iMessage Güncellemesi Yolda! Apple bu yıl içerisinde tanıtacağı işletim sistemi yeni sürümü olan iOS 14 öncesinde sızdırılmalar ile karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde yeni kulaklıkları hakkında çıkan haberlerin ardından iOS 14 ile birlikte iMessage uygulamasında da yeniliğin yolda olduğu ortaya çıktı.

Apple yeni güncellemesi iOS 14 ile birlikte iMessage için bir takım yenilikleri test ettiği belirtildi. Bu yeniliklerden dikkat çekenler arasında ise gönderilen iletiyi geri çekme, grup sohbetlerinde farklı kişileri etiketleme gibi yenilikler yer alıyor.

iMessage, iPhone pazarlamasında oldukça önemli bir yere sahip. Android işletim sistemindeki rakiplerine göre oldukça sevilen iMessage halen mükemmel bir tasarıma sahip değil. Sektörel rakiplerinden olan WhatsApp ile kıyaslandığında pek çok özellik konusunda geride kalan iMessage için Apple kolları sıvamış gibi gözüküyor.

Yapılan iddialara göre iMessage için pek çok WhatsApp özelliği geliyor. Gönderilen mesajları geri çekme, “@” işareti ile etiketleme, mesajları okunmamış olarak işaretleme gibi pek çok özellik test aşamalarının ardından iMessage için de aktif olacak. Öte yandan WhatsApp’ta sıkça kullanılan Grup Açıklaması, son iletinin okundu bilgisi ve durum güncellemesi gibi konularda da yeniliklerin uygulamaya dahil edileceği iddia ediliyor.

iMessage Güncellemesi iOS 14’e Yetişecek mi?

Henüz Apple tarafından konu ile ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmış değil. iMessage güncellemesinin ne zaman yapılacağı, iOS 14 ile birlikte gelip gelmeyeceği konusunda resmi bir açıklama yapmayan Apple’ın ilerleyen günlerde konu hakkında bir yazı açıklaması da bekleniyor. iPhone’lar için sürdürülebilir bir mesajlaşma platformu yaratmak isteyen Apple’ın, iMessage uygulamasında bu yenilikleri yakın zaman içerisinde aktif edeceğini söylemek yanlış olmaz. İlerleyen günlerde Apple tarafının konu hakkındaki açıklamalarını ise hep birlikte göreceğiz. Apple ve çok daha fazlası için Mobil Delisi’ni takipte kalın.