Ana sayfa Öne Çıkanlar Huawei Mate 40 Serisi Detayları Belli Oldu!

Huawei Mate 40 Serisi Detayları Belli Oldu!

380
huawei-mate-40-serisi-detaylari-belli-oldu

Huawei Mate 40 Serisi Detayları Belli Oldu! Dünyanın en önemli akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Mate 40 ailesi hakkında ortaya çıkan yeni sızıntılar modelin oldukça iddialı olduğunu işaret ediyor. Önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen model rakiplerini oldukça zorlayacak gibi gözüküyor.

Yılın üçüncü çeyreğinde tanıtılması beklenen Mate 40 serisinin resmi lansmanına daha zaman olmasına rağmen Çin merkezli medya sitesi Weibo tarafından detaylar ortaya çıktı. 5G kapasitesii performans, sistem, tasarım gibi pek çok konuda iddialı olan telefonun ses getirmesi bekleniyor.

Gücünü yeni Kirin yonga setinden alacağı iddia edilen telefon 5nm üretim sürecinden çıkan ve Cortex A77/a78 CPU mimarisine sahip olacak. Ayrıca grafik tarafında ise Mali G77/G78 mimariyle birleşeceği iddia ediliyor. Ekran kısmında çentik ekran tasarımı ile gelmesi beklenen model P40 serisinde olduğu gibi 1200 piksel+ çözünürlüğe ve 90 Hz ekran yenileme hızına sahip olması muhtemel gözüküyor. Cihazın Google servislerinden yoksun olacağını hatırlatmakta fayda var.

Huawei Mate 40 Serisi Detayları Belli Oldu!Mate 30 ailesinin devamı niteliğinde olacak olan telefon Mate 40 sınırları zorlayacak gibi gözüküyor. Şirketin resmi lansmanı Eylül ayında gerçekleştirmesi bekleniyor. Geçtiğimiz Mate modeli olan Mate 30 serisinin eylül ayında tanıtıldığını düşünürsek bu iddia muhtemel bir hale geliyor. Geçtiğimiz yıl gibi olması durumunda Mate 40 serisinin Eylül ayında tanıtımını görebiliriz.

Henüz cihaz hakkında Huawei cephesinden resmi bir açıklama yapılmış değil. Cihazın tasarımsal ve donanımsal anlamda şirket tarafından duyurulmuş bir özelliği bulunmuyor. Google servislerinden yoksun olacağı bilinen Mate 40 serisi Eylül ayı sonunda globalde satışa sunulması bekleniyor. Cihazın fiyatı konusunda da henüz net bir açıklama yok. İlerleyen günlerde cihaz hakkında yeni bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.