Ana sayfa Öne Çıkanlar Contra’dan Mobil Oyun Müjdesi!

Contra’dan Mobil Oyun Müjdesi!

560
contradan-mobil-oyun-mujdesi

Contra’dan Mobil Oyun Müjdesi! Doksanlı yılların efsanesi Contra mobil platformda da yolunu buluyor. Call of Duty Mobile geliştirici stüdyosu tarafında oyunun dünya geneline açılması planlanıyor. Konami yapımı oyun bir nesil için efsanevi oyunlar listesinin başında yer alıyordu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama oyunun mobil platformlarda da yer almaya hazırlandığını belirtti.

Call of Duty Mobile geliştirici stüdyosu olan TiMi Studios, 2017 yılında Konami ve Garena ile iş birliğine gitmiş ve Contra: Return’ü yayınlamak için kolları sıvamıştı. Sınırlı ülkede oyunculara sunulan ve başarılı rakamlara ulaşan oyun daha sonrasında diğer ülkelerde de yayınlanma kararı aldı. Haziran 2017’de Çin’de yayınlanan oyun daha sonraki yıl Tayvan’lı oyuncular ile de buluştu. 2018 yılı içerisinde İngilizce sürümü ile Güney Asya ülkelerinde başarı çıtasını daha da arttıran yapım tüm dünyaya oyunu sunmak için hazırlanıyor.

Contra’dan Mobil Oyun Müjdesi! Müzikleri, silahları ve karakterleri ile doksanlardaki Contra ile büyük benzerlikler taşıyan Contra: Return hikaye tabanlı ilerleyecek. Çevrımdışı mod ile gelecek oyunun dünya genelinde yayınlanmasından önce çevrimiçi modunun da aktif edilmesi bekleniyor. Doksanlı yılların efsane yapımı Contra’nın ne zaman global pazarda yayınlanacağı konusunda ise henüz net bir açıklama yapılmadı. Android Google Play ve iOS App Store üzerinden yayınlanacak oyunun ücretli ya da ücretsiz olacağı konusunda da net bir bilgi yok. İlerleyen dönemde Call of Duty Mobile geliştiricisi TiMi Studios’un konu ile ilgili resmi açıklamayı da yapması bekleniyor. Oyunun mobil sürüm ile pazarda nasıl bir tepki yaratacağı ise merak edilen konular arasında.

Güney Asya’da yayında olan Contra: Return’un 2020 yılı sonunda global Pazar içinde resmi açıklamasının gelmesi beklenen gelişmeler arasında yer alıyor. Contra ve çok daha fazlası için Mobil Delisi’ni takipte kalın.