Ana sayfa Öne Çıkanlar Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayınlandı!

Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayınlandı!

512
Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayınlandı!
Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayınlandı! - MOBİL DELİSİ

Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayınlandı! Korona virüs ya da diğer bir deyiş ile COVID-19 için Sağlık Bakanlığımız tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması yayınlandı. Android ve iOS cihazlar için ayyınlanan uygulama ile salgın hakkında bilgilendirme yapılması ve salgının yayılma hızının minimuma indirgenmesi hedefleniyor.

Sağlık Bakanlığımız tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması Android ve iOS platformları üzerinden anlık olarak indirilebilir durumda. Uygulamaya telefon numaranız, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranız ve doğum yılınızı girerek kayıt olabilirsiniz. Uygulama ile bulunduğunun bölgenin risk derecesini görmekte mümkün. Ayrıca anlık olarak online COVID-19 testi yapmanız da bu uygulama ile mümkün.

Hayat Eve Sığar Uygulaması ile Sağlık Lokasyonlarını Görmek de Mümkün

Uygulama ile bölgenizde bulunan hastane, eczane gibi sağlık hizmeti veren kurumların nerede olduklarını da görebilirsiniz. Ayrıca market zincirleri, metro, otobüs durakları gibi temel ihtiyaç noktaları hakkında da bilgiler uygulama içerisinde yer alıyor. Uyuglama ile evde izolasyon, enfekte kişi ve risk bölgesi gibi yoğunluk oranları farklı grafikler ile erişime açık bir şekilde uygulama üzerinden yayınlanıyor.

Uygulama ile birlikte “Ailem” bölümü üzerinden yakınlarınızı takip etmekte mümkün. Bu takibi yapabilmek için yakınlarınızın da uygulamayı indirmesi ve sizin göndermiş olduğunuz isteği kabul etmesi gereklidir. Bu aşamanın ardından yakınlarınızın konum bilgisi ve anlık riskli bölgede olup olmadıklarını takip etmek mümkün olabilecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan “Hayat Eve Sığar” uygulamasına Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz olarak erişim sağlayabilir ve cihazınıza indirebilirsiniz. Gerek Android gerekse iOS cihazlarda uygulama marketlerden uygulamayı indire tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz. Telefon numarası, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve doğum tarihinizi girerek uygulamaya kayıt olabilir ve risk bölgesinde olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Uygulamayı Android akıllı cihaz sahibi kişiler Android 5 sürümü ve üzerinde ise kullanabilecekler. Uygulama desteği iOS işletim sistemi için ise iOS 10.0 olarak açıklandı. Bu sürümler altında olan cihazlar için uygulama desteği şu an itibariyle bulunmuyor. İlerleyen günlerde bu cihazlar için uygulama desteğinin gelip gelmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.