Ana sayfa Öne Çıkanlar Google Haritalar Yenilendi!

Google Haritalar Yenilendi!

552
Google Haritalar Yenilendi!
Google Haritalar Yenilendi! - MOBİL DELİSİ

Google Haritalar Yenilendi! Navigasyon servisleri denildiğinde ilk akla gelen markalardan olan Google Haritalar, 15’inci yaşını kutluyor. Amerikalı teknoloji devi Google 15. yıl şerefine Google Haritalara yeni özellikler ekledi. Uygulamaya eklenen yeni özelliklerin yanı sıra uygulama logosunda da değişiklikler yapıldı.

Günlük milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan Google Haritalar geçtiğimiz gün 15. yaşına girdi. Dünyanın en çok tercih edilen navigasyon servislerinden biri olan Google Haritalar, yeni birkaç yararlı özelliği de uygulamasına ekleyerek güncelledi.

Yeni eklenen özellikler arasında Haritalar’da sezgisel hale gelmesi için ekran altına yeni sekmeler eklendi. Bu sekmeler arasında Keşfet, Yürü, Kaydet, Katkıda Bulun ve Güncellemeler gibi 5 yeni sekme yer alıyor.

  • Eklenen yeni sekmelerden Yürü sekmesi düzenli olarak belirli mesafede yol kat eden kişiler için hazırlanmış bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.
  • Keşfet sekmesi ise etkinlik, restoran ve çok daha fazlası için size yeni öneriler sunacak.
  • Kaydet sekmesi ziyaret edeceğiniz yerlerin listesini tutarak saklamanızı sağlıyor.
  • Güncellemeler kısmı ise beğendiğiniz yerlerden en yeni fotoğraf ve yorumları sizlere sunacak.

Google Haritalar servisinin 15’inci yaşına özel olarak eklenen yeni özelliklerinden biri de Toplu Taşıma Özelliği oldu. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar toplu taşımalar hakkında saat, yoğunluk gibi detaylara erişim sağlayabilecek. Yeni eklenen sekmelerin olduğu bölümü olabildiğince interaktif bir hale getirmek isteyen Google, toplu taşımalar hakkında bilgi verilebilecek ve diğer kullanıcılara rehber olunabilecek bir oluşum haline gelmeyi de hedefliyor.

Google Haritalar lpgosu da yenilendi!

Güncelleme özelliklerin dışında Google Haritalarda yeni bir logo ile de karşımıza çıkıyor. 15. doğum günü şerefine logosunda yepyeni bir görünüme bürünen Google Haritalar daha modern çizgilere geçtiğini söyleyebiliriz. Yeni logoda kırmızı, yeşil, mavi ve sarı çizgilerin modern tasarımı bir pini oluşturuyor.

Yenilikler ve logonun güncellemesi bugün itibariyle cihazlara aktarılmaya başlandı. Henüz cihazınızda Google Haritalar servisi için bir güncelleme yoksa endişelenmenize de gerek yok. İlerleyen günlerde Google tüm cihazlara yeni güncellemeyi kademeli olarak sunacağını da belirti. Google servisleri ve çok daha fazlası için Mobil Delisi’ni takipte kalın.