Ana sayfa Öne Çıkanlar Galaxy Z Flip’e Amerika’dan Onay Geldi

Galaxy Z Flip’e Amerika’dan Onay Geldi

402
Galaxy Z Flip ’e Amerika’dan Onay Geldi
Galaxy Z Flip ’e Amerika’dan Onay Geldi

Samsung tarafından piyasaya sürülmeye hazırlanan Galaxy Z Flip konusunda önemli bir gelişme yaşandı. ABD Federal İletişim Kurumu tarafından yayınlanan Galaxy Z Flip raporuna göre, telefon ABD’den onay aldı.

Geçtiğimiz yıl dünyanın ilk katlanabilen telefonu, Samsung tarafından piyasaya sürüldü. Telefonu 2000 doların üstünde bir fiyatla piyasaya süren Samsung için içler hiç iyi gitmedi. İnsanları katlanabilir telefonlar hakkında yeterince bilgilendirmeyen Samsung yetkilileri yüzünden katlanabilir telefonlar kısa sürede kullanılamaz hale geldi.

Teknoloji editörlerine deneme sürümlerini yollanan Galaxy Fold’un ekranında büyük bir sorun ortaya çıktı. Üstündeki ekran koruyucu ekranı çıkaran teknoloji editörleri, telefonların kısa sürede bozulduğunu ve kullanılamaz hale geldiğini açıkladı. Bu gelişmeyle birlikte telefonu koruyucu ekranla kullanan editörlerde aynı sorunla karşılaştı ve Samsung, bu gelişmelerin ardından telefonu piyasadan çekmiş ve ön sipariş veren kullanıcılara paralarını geri ödemişti. Yaşanan bu kötü deneyimden sonra yeni bir katlanabilir telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

FCC onay verdiğini açıkladı

Samsung, Galaxy Z Flip’i yeniden piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu hazırlık esnasında ABD Federal İletişim Kurumu (FCC) tarafından Galaxy Z Flip hakkında önemli bir rapor yayınlandı. Telefonun birçok alandan test edildiğini söyleyen yetkililer, telefonun testleri başarıyla geçtiğini ve onay aldığını belirtti.

Telefon Snapdragon 855+’dan gücünü alacak ve 256 GB depolama alanıyla birlikte kullanıcıların beğenisine sunulacak. İki adet 12 MP arka kameraya sahip olan telefon, 10 MP çözünürlükte 1 adet ön kameraya ve 6.7 inç dinamik OLED ekrana sahip olacak.

Samsung’un ilk katlanabilir telefonunun geçtiğimiz aylarda piyasaya sürüldü. 200.000’den fazla satış rakamı yakalanan bu katlanabilir modele şimdi Galaxy Z Flip’te eklenecek. Samsung’un Galaxy Z Flip’i, 11 Şubat tarihinde düzenlenecek olan Unpacked 2020 etkinliğinde, Galaxy S20 ile birlikte tanıtılabileceği iddia edildi.

Telefonun fiyatı konusunda ise birçok iddia ortaya atıldı. Bazı sızıntılara göre telefon 850 dolardan piyasaya sürülecek. Bazı sızıntılara göre de, telefon 1400 dolardan fiyattan çıkış yapacak. Birbirinden uzak bu iki fiyattan dolayı gerçekçi bir yorum yapmak zor. Telefon hakkında daha fazla bilgiye şubat ayı içinde ulaşabileceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Brawl Stars Ocak Güncellemesi Yayınlandı