Ana sayfa Öne Çıkanlar Fortnite iOS Cihazlara Geri Dönüyor!

Fortnite iOS Cihazlara Geri Dönüyor!

701
fortnite-ios-cihazlara-geri-donuyor

Fortnite iOS Cihazlara Geri Dönüyor! Geçtiğimiz aylarda Apple ve Epic Games arasındaki gerilim sonucunda Fortnite iOS işletim sistemine sahip cihazlardan kaldırılmıştı. O günden bu yana Apple cihazları olan iPhone ve iPad’lerde oyun oynanamıyor. Ancak geçtiğimiz gün çıkan iddialara göre Nvidia’nın bulut oyun hizmeti aracılığıyla Fortnite yeniden iOS cihazlara döneceği gündeme geldi.

fortnite-ios-cihazlara-geri-donuyor-2

Apple ve Epic Games arasında oyunun AppStore’dan kaldırılmasının ardından yasal bir süreçte başlamıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde iPhone ve iPadlerde bir bulut hizmeti ile Fortnite’ın yeniden oynanabileceği keşfedildi. Bu şekilde oynanılması durumunda oyundan Apple’ın öğelerin satışından payda alamayacağı belirtiliyor.

fortnite-ios-cihazlara-geri-donuyor-3

Nvidia’nın bulut hizmetinin Mac, Windows, Android ve Chromebooklar için resmi olarak GeForce desteği sunuluyor. Firma bu hizmeti resmi olarak iOS’a da getirmeyi hedefliyor. Bu duyurunun sen sonuna kadar da açıklanması bekleniyor. Nvidia’nın Apple cihazları için yayınlayacağı oyun listesinde ise Fortnite’ın yer alacağı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında GeForce Now Android sisteminden oyun kısa süreliğine kaldırılmıştı. Firma bu konu hakkında “Nvidia hizmete gelen yeni müşteriler veya habersizce platformlarda yayınlanmış herhangi bir oyunun kullanılabilirliği hakkında yorum yapmıyor” sözlerine yer verdi.

fortnite-ios-cihazlara-geri-donuyor-4

Fortnite iOS Cihazlara Geri Dönüyor! Apple ve Epic Games arasındaki gerilimin ne kadar süreceği konusunda halen bir netlik yok. İki firma arasındaki davanın çözülmesinin yıllar alabileceği ifade ediliyor. Öte yandan yapılan araştırmalar sonucunda Apple cihazları üzerinden Fortnite oyuncularının yaklaşık 116 milyon kullanıcı olduğu ve bunların yaklaşık 70 milyonunun oyunu yalnızca Apple işletim sistemleri üzerinden oynadığını belirtti.

Nvidia’nın bulut oyun sisteminin iOS için ne zaman duyuruacağı konusunda henüz net bir açıklama bulunmuyor. İlerleyen haftalarda şirketin resmi açıklamayı yapması da bekleniyor. Fortnite ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.