Ana sayfa Öne Çıkanlar Facebook Gaming Twitch’e Rakip Oluyor!

Facebook Gaming Twitch’e Rakip Oluyor!

402
Facebook Gaming Twitch’e Rakip Oluyor!
Facebook Gaming Twitch’e Rakip Oluyor! - MOBİL DELİSİ

Facebook Gaming Twitch’e Rakip Oluyor! Video içerik platformlarında listenin başında yer alan Twitch ve Youtube’a rakip geliyor. Facebook yeni girişimi ile Twitch ve Youtube’a rakip olmak için çalışmalara başladı. Oyun topluluğu denildiğinde bu iki platforma rakip bulmak çok zor. Ancak iddialara göre Facebook bu duruma son vermeye hazırlanıyor. Geliştirdiği yeni özel mobil oyun uygulaması ile birlikte yeni bir rekabet doğacak gibi gözüküyor.

Yapılan haberlere göre Facebook önümüzdeki günlerde yeni bir oyun uygulaması tanıtmak için hazırlanıyor. Yenilikçi bir platform olacağı iddia edilen uygulamada insanlar çevrimiçi olarak gündelik oyunları da oynayabilecek. İddialar uygulamanın 20 Nisan tarihinde tanıtılacağını da söylüyor. İlk etapta yalnızca Android için yayınlanacak olan uygulama ilerleyen dönemde iOS cihazlar içinde yayınlanacak.

Facebook Gaming’in bir süredir büyümesinin devam ettiği ve izleyiciler tarafındaki mevcut artışında hareketlendiği belirtiliyor. Dünya genelindeki korona virüs salgını da bu duruma yardımcı olmuş gibi gözüküyor. Facebook tarafında bu çalışmanın tanıtımı Haziran olarak planlanmıştı ancak içerisinde bulunduğumuz durum sonrasında bu tarih daha öne çekildiği de belirtiliyor.

Facebook Gaming ile Şirket Oyunlara Yatırım Yapıyor

Facebook yıllardır oyun pazarında ciddi girişimler için yatırımlar yapıyor. İçerik oluşturucuları ile yapılan ortaklıklar, çeşitli turnuva ev sahiplikleri gibi pek çok oyun alanında yaptığı çalışmalar ile bu sektörde var olduğunu göstermek istiyor. Geniş kullanıcı tabanına rağmen şirket uzun süreli oyunlarda pazarın güçlü tarafları olan Twitch ve YouTube’un oldukça gerisinde kaldığını söylemek yanlış olmaz. İlerleyen günlerde nasıl sonuçlar ile karşılaşacağız hep birlikte göreceğiz. Ayrıca Facebook canlı yayınla düğmesi adını verdiği özellik ile rakiplerine karşı bir hamle yapacağı da belirtiliyor.

Şirket tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmış değil ilerleyen günlerde konu ile ilgili Facebook’un resmi bir açıklama da yapması bekleniyor.