Ana sayfa Öne Çıkanlar Call Of Duty: Mobile Espor Geri Geliyor!

Call Of Duty: Mobile Espor Geri Geliyor!

372
call-of-duty-mobile-espor-geri-geliyor

Call Of Duty: Mobile Espor Geri Geliyor! 2021’de Call Of Duty: Mobile Espor sahnesine geri dönüş yapıyor. Activision oyunun bu yılki Espor sezonu için bir teaser yayımladı. Activision, 2021 yılı içerisinde CoD: Mobile için küresel olarak bir espor organizasyonunu düzenleyeceğini yayımladığı bu teaser ile doğruladı. 2019 yılının Ekim’inde piyasaya sürülen Call of Duty: Mobile geçen yıl Dünya Şampiyonası ile ilk espor turnuvasını başlatmıştı. Oldukça geniş ödül havuzuna sahip mobil turnuvanın 1 milyon dolarlık havuzu Sony tarafından sunulmuştu. Ancak bir anda dünyayı saran COVID-19 salgını sebebiyle turnuva planları durduruldu.

call-of-duty-mobile-espor-geri-geliyor-2

Elemeler ve bölgesel playofflar online oynanabiliyorken, Dünya Şampiyonası Finalleri Aralık 2020’de COVID-19 sebebiyle iptal edildi. Liquipedia’ya göre, başlangıçta Activision bu etkinliği Los Angeles’ta COVID-19 salgını pek çok sektörde olduğu gibi espor alanında da büyük zararlara sebep olmuştu. Planlanması gereken turnuvalar ve oyunların çıkış tarihleri ertelenmişti. Bu durum da şirketleri zor duruma sokmuştu. Fakat yavaş yavaş sağınla başa çıkabildiğimiz bu dönemde Activision bu yıl içerisinde bir turnuva düzenleyeceğini belirtti.

Tanıtım Videosu Sonunda Yayınlandı

Activision, son turnuva iptalinden sonra CoD: Mobile için 2021 espor planları hakkında daha fazla bilgi yayınlamadı. Oyuncular şirketten daha fazla bilgi bekliyorlardı. Activision oyuncularının bu isteklerine karşın bugün kısa bir tanıtım videosunu yayımladı. Düzenlenecek olan turnuvayla ilgili detaylı bilgileri kısa bir süre sonra paylaşması bekleniyor.

call-of-duty-mobile-espor-geri-geliyor-3

2020 CoD: Mobil Dünya Şampiyonası’nda bölgesel playofflara çıkabilmek için takımların üç aşamalı elemelerden geçebilmesi gerekiyordu. Turnuvada, her playoffun galibi Dünya Şampiyonası Finallerine girmeye hak kazanan sekiz tane bölge vardı.
Finallerin ödül havuzu tam 750 bin dolardı. Ödül, iptalin ardından yarışmaya hak kazanan yedi takım arasında eşit olarak paylaştırılmıştı. Umuyoruz ki bu yıl iptal edilen turnuvalar düzenli bir şekilde gerçekleştirilir ve seyir zevki yüksek maçları izleyebiliriz! CoD Mobile ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.