Ana sayfa Öne Çıkanlar Apple Watch 6 Yeni Özellikleri Belli Oldu!

Apple Watch 6 Yeni Özellikleri Belli Oldu!

413
Apple Watch 6 Yeni Özellikleri Belli Oldu!
Apple Watch 6 Yeni Özellikleri Belli Oldu! - MOBİL DELİSİ

Apple Watch 6 Yeni Özellikleri Belli Oldu! Apple’ın akıllı saat ürünü olan Apple Watch’un yeni çıkması planlanan modeli Watch 6’ya ilişkin yeni özellikler hakkında sızıntılar oryaya çıktı. Yapılan iddialara göre yeni saat uyku takibi yapabilecek ve iyi ebeveyn kontrolleri getirecek. Bunların dışında pek çok iddia Apple Watch 6’da olacak özellikleri aktarıyor.

Bir sonraki muhtemel saati olması beklenen Watch Series 6’nın bir önceki sürüme göre pek çok yenilik ile gelmesi bekleniyor. Apple tarafından henüz net bir açıklama yapılmış değil. Ancak yapılan sızıntılara göre yeni akıllı saat uyku takibi, ebeveyn kontrolü gibi özellikleri sonunda sunacak gibi gözüküyor.

Uyku takibi özelliği biraz sitem ettirse de sonunda Apple kullanıcılarına da sunulmuş olacak. Yapılan sızıntılara göre en çok dikkat çeken yenilikler arasında bu iki özellik yer alıyor. Ayrıca akıllı saat watchOS 7 işletim sistemi ile gelmesi bekleniyor.

Fitbit Versa 2 uygulamasında oksijen seviye kontrolünün yeni saat Watch 6’da da yer alması bekleniyor. İddialar bunu söylese de bu durumunun donanımsal açıdan nasıl çözüleceği konusunda henüz net bir bilgi yok. Optik sensörler yardımı ile bu özellikleri yapması beklenen Apple Watch 6 nın Sp02 sensörü ile oksijen seviyesini ölçmesi bekleniyor.

İlerleyen günlerde Apple tarafından konu ile ilgili net bir açıklamanın yapılması bekleniyor. Tahminlere göre bir sonraki Apple ürün tanıtımında yayınlanması beklenen ürünün net tarihinin ise ilerleyen günlerde muhtemelen belirleneceğini söyleyebiliriz. Coronavirüs salgını sebebi ile tüm dünya genelinde olduğu gibi Apple da planladığı işleyiş konusunda sıkıntılar yaşıyor. Her ne kadar kullanıcılarına bunu göstermese de planlanan tanıtımların ertelendiğini söylemek yanlış olmaz. Salgının ne kadar daha devam edeceği ve sektörleri nasıl ve ne kadar etkileyeceğini tahmin etmek zor. Önümüzdeki günler durumun ne olacağını ve Apple’ın nasıl bir yol izleyeceğini gösterecek.