Ana sayfa Öne Çıkanlar YouTube Music Şarkı Sözü Özelliği Getiriyor!

YouTube Music Şarkı Sözü Özelliği Getiriyor!

394
YouTube Music Şarkı Sözü Özelliği Getiriyor!
YouTube Music Şarkı Sözü Özelliği Getiriyor! - MOBİL DELİSİ

YouTube Music Şarkı Sözü Özelliği Getiriyor! YouTube yeni platformu olan YouTube Music için yeni bir güncelleme ile karşımıza çıktı. Çiçeği burnunda olan uygulama yeni özellikleri ile popüler bir hal almaya devam ediyor. YouTube’un dijital müzik platform uygulaması için yayınlanan son güncelleme sonrasında şarkı sözleri oynatma ekranında görülebilecek.

Müzik yayın platformlarının en yenilerinden biri olan YouTube Music yeni güncellemesini resmi olarak duyurdu. Yapılan güncelleme sonrasında Şimdi Oynatılıyor ekranında değişiklikler dikkatleri çekerken, en büyük yenilik Şarkı Sözü eklentisi oldu. Güncelleme ile birlikte Karşıtır ve Tekrar Oynat butonları ön plana çıkarılırken diğer butonlarda bir değişiklik gözlenmedi. YouTube uygulamasına gelen bu güncelleme ilk olarak Android platformu için yayınlandı. iOS içinse henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Şimdi Oynatılıyor ekranındaki yeniliklerin dışında güncellemenin en dikkat çeken özelliği şarkı sözlerini görüntüleme ekranı oldu. Bu özellik ile kullanıcılar dinledikleri şarkının sözlerini de görebilecekler. Rakiplerine karşın oldukça yeni olan YouTube Music kolay erişilebilirlik ve sadelik ilkesini edinerek milyonlara erişmeyi hedefliyor. Bunun en büyük örneği de yeni güncelleme ile gelen özellikler oldu. Tek bir tuş ile şarkı sözlerine erişim kullanıcılar tarafından güzel tepkiler toplamaya başladı.

Güncelleme şuan yalnızca Android platformu kullanıcıları için aktif halde. Google Play Store üzerinden indirilebilecek uygulamayı Android kullanıcıları ücretsiz olarak erişebilir. iOS kullanıcıları için ise henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. İlerleyen günlerde YouTube Music güncellemesinin iOS platformuna da eklenmesi ve kullanıcılara sunulması bekleniyor.

YoutTube’un yeni uygulaması ile rakipleri karşısında güçlenmesine karşın diğer platformların ne gibi hamleler yapacağı da merak ediliyor. YouTube’un her ne kadar girmekte geç kaldığı müzik yayın platformunda rakiplerine karşı güç kazanmak için yeni özellikler yayınlamaya devam edeceğini söyleyebiliriz.